باید امروز به‌جای ساز و آواز؛ در موضوعات قرآنی و موضوعات فرهنگی به‌عنوان شهر اولین‌ها مطرح شویم./برخی به نان شب محتاجند ولی عده‌ای درآمد غیرقانونی نجومی دارند.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ پیش از ظهر امروز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری در آئین تجلیل از برگزیدگان کشوری قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان آذربایجان‌شرقی که در بیت معظم له برگزار شد، با اشاره به اینکه تبریز و آذربایجان‌شرقی همواره به‌عنوان شهر اولین‌ها در کشور مطرح بوده است، اظهار داشتند: باید امروز به‌جای ساز و آواز؛ در موضوعات قرآنی و موضوعات فرهنگی به‌عنوان شهر اولین‌ها مطرح شویم.
  • نماینده امام خامنه ای (دام برکاته) با بیان اینکه بیش از 3000 هیئت حسینی در تبریز در حال فعالیت هستند، خاطرنشان کردند: به‌جای افزایش هیئات باید بر کیفیت و غنای محتوایی آنها بیفزاییم. همچنین باید از خرافات دوری کرد؛ ما اهل منطق هستیم و باید این موضوع را در مراسمات خود به منصه ظهور در آوریم.
  • خطیب و امام جمعه تبریز با ابراز اینکه قمه‌زنی و عزاداری با خرافات، ترویج شده توسط تشیع لندنی است، فرمودند: با شعارها و نوحه‌های بامحتوا، روح اباعبدالله الحسین(ع) بیشتر رضایت خواهد داشت.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه علاقه مردم آذربایجان به‌ویژه تبریز به اهل بیت(ع) در کشور و حتی دنیا زبانزد است، افزودند: باید این موضوع در زمینه قرآن هم برجسته شود که تربیت حافظان و قاریان نوجوان و جوان در استان و موفقیت آنها در عرصه‌های ملی و بین‌المللی به‌خوبی در حال اجراست و باید تقویت شود.
  • حضرت آیت‌الله مجتهد شبستری توجه به مفاهیم قرآن، نهج البلاغه .. را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کردند: این اقدامات می‌تواند در برابر تهاجمات فرهنگی جوانان ما را مصون کند و باید بیش از پیش به این موضوع توجه کرد.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه انس دانش‌آموزان، نوجوانان و جوانان هم برای خود آنها مفید است و هم برای خانواده‌ها بسیار مؤثر خواهد بود، ابراز داشتند: در مدارس در زمینه قرآن و عترت و کتابخوانی پیشرفت‌های خوبی صورت گرفته است و اگر سایر سازمان‌ها بتوانند توصیه‌های بنده را مانند آموزش و پرورش پیاده کنند، امید بهتر شدن وضعیت فرهنگی و اجتماعی استان در خدمت به انقلاب اسلامی را داریم چرا که دانش آموزان و طلاب و دانشجویان انقلابی هستند و باید انقلابی بمانند.
  • نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در ادامه با اظهار اینکه در آخرالزمان افرادی می‌آیند که به‌جای خداپرستی به پول‌پرستی می‌پردازند، فرمودند: پیگیری حقوق‌های نجومی به جایی نرسید و پی‌درپی آمار را کم و زیاد می‌کنند. برخی به نان شب محتاجند ولی عده‌ای درآمد غیرقانونی نجومی دارند، و با این اقدام آبروی دین و نظام را زیرسؤال برده اند./