برگزاری کنفرانس «درسهایی از اهداف عاشورا» در گرجستان

کنفرانسی با عنوان درسهایی از اهداف عاشورا در شهر مارنئولی گرجستان برگزار گردید.
این کنفرانس که به همت مرکز اهل بیت علیهم السلام شهر مارنئولی  برگزار شد ابتدا تلاوت آیات قرآن کریم شروع شد و در ادامه میهمان ویژه این کنفرانس حضرت آیت الله مجتهد شبستری سخنرانی کردند. ایشان با اشاره به آیات قرآن کریم در مورد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به هدف اصلی از امر به معروف و نهی از منکر ابراز داشتند که از اول اسلام خود پیامبر هم با اعمال و رفتار خود دارنده اصلی صفت امر به معروف و نهی از منکر بود .
ایشان با اشاره به مراحل امر به معروف و نهی از منکر خاطر نشان کردند که طبق آیات قران کریم وظیفه همگانی است در جامعه که به این وظیفه عمل نمایند. شما مسلمانان در گرجستان هم موظف هستید که بهترین انسانها باشید و همیشه خود از بدی ها دور باشید و به نیکی ها و خوبی ها گام بردارید و دیگران را هم دعوت نمایید.
آیت الله مجتهد شبستری افزودند: اصلی ترین هدف امام حسین علیه السلام از قیام  امر به معروف و نهی از منکر بود . سعی شود با زبان ملایم و البته موثر اقدام شود . در آستانه محرم هستیم فلسفه عزاداریها در محرم این است که بدانیم امام حسین ع برای چه قیام کرد گریه برای امام ثواب دارد به شرطی که به یاد بیاوریم و بدانیم امام به خاطر اصلاح امت اسلامی و … قیام کرد .
وی در پایان اشاره داشتند: وظیفه شما مسلمانان این است به هر طریقی که ممکن است بخصوص در فضای مجازی فعالیت های دشمنان اسلام و شیعه را  با جواب ها و فعالیت های مناسب جواب دهید .