بزرگداشت شهداء محلی برای فرا گرفتن درس های فضیلت است./ باید وصیت نامه آموزنده شهداء در قالب کتاب جمع آوری و چاپ شوند.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از خانواده های معظم شهدا، جانبازان و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به صدور فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر تأسیس بنیاد شهید در ۲۲ اسفند سال ۵۸، اظهار داشتند: بنیاد شهید بطور رسمی کار خود را از سال ۵۸ آغاز کرد ولی فعالیت این نهاد به سال ۴۲ باز می‌گردد که در آن سال امام خمینی (ره) به برخی عالمان و بزرگان فرموده بودند که از خانواده های شهداء حمایت کنند.
  • نماینده ولی فقیه در استان، بنیاد شهید را یک نهاد مقدس خواندند و ابراز داشتند: اگر بخواهیم وظایف بنیاد شهید را تشریح کنیم، باید سه واژه؛ شهادت، شهید و خانواده شهداء را بیشتر مورد توجه قرار داد.
  • امام جمعه تبریز قداست و تبیین واژه شهادت را وظیفه همه علی الخصوص متولیان فرهنگی دانستند و تاکید فرمودند: با وجود اینکه همچنان روحیه شهادت طلبی در بین جوانان وجود دارد، ولی باید در مقابل این هجمه های فرهنگی بیش از پیش کار شود تا مردم روز به روز به این امر راغب تر شوند و در آن موقع دشمن حق چپ نگاه کردن هم ندارد.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری به تبیین مقام شهید تأکید فرموده و ابراز داشتند: ادله‌‌های علمی در مورد بقای روح وجود دارد ولی روح شهدا در محضر خدا حاضرند و باید این فرهنگ به گونه‌ای در بین مردم تبیین شود تا بیش از پیش از فرهنگ شهادت طلبی استقبال شود.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع)، مرگ از راه شهادت  را متفاوت از دیگر مرگ ها بیان فرمودند و افزودند: باید مراسم های بزرگداشت شهدا از دیگر مراسم های ترحیم متفاوت باشد و این یک مجلس معمولی نیست زیرا این مراسم ها محلی برای فرا گرفتن درس های فضیلت است.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه در طول سال‌های گذشته بحث هایی پیرامون سر و سامان دادن مزار شهداء مطرح بود، خاطرنشان کردند: در سال های اخیر اقدامات موثری در این راستا انجام یافته است و باید در آینده نیز به گونه‌ای باشد که این مزارها حالت قداست و معنویت خود را حفظ کنند.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) برگزاری یادواره های شهدا به صورت دست جمعی را کار بسیار ارزشی دانستند و فرمودند: یادواره برای یک شهید معنی ندارد بلکه یادواره ها باید به صورت دست جمعی باشند و با همکاری نهادهای فرهنگی برنامه ها و یادواره های شهدای مناطق با شکوه و آبرومندانه برگزار شود.
  • معظم له جمع آوری آثار و وصیت نامه های شهدا را از وظایف بنیاد شهید برشمردند و تاکید فرمودند: باید وصیت نامه آموزنده شهداء در قالب کتاب جمع آوری و چاپ شوند و تا به دست نسل جدید برسد./