بیانیه دفتر حضرت آیت الله مجتهد شبستری در پی تحریف مصاحبه معظم‌له با خبرگزاری تسنیم

به گزارش دفتر حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، به دلیل تحریف برخی رسانه ها از مصاحبه معظم‌له با خبرگزاری تسنیم، بدینوسیله ضمن محکوم کردن تحرکات ناشایست در تجمع طلاب حوزه ‌های علمیه قم که در تاریخ ۲۵ مردادماه در مدرسه فیضیه انجام شد و همچنین تجلیل از خدمات حوزه علمیه و مراجع عظام تقلید به اطلاع می رساند مطالبی بغیر از مصاحبه با خبرگزاری مذکور از سوی معظم‌له تکذیب می شود. 

 

 

متن اصلی مصاحبه حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری با خبرگزاری تسنیم به شرح ذیل می باشد؛

 

آیت‌الله شبستری: برخی نقدهای رحیم پور به حوزه وارد است/ بهتر بود نقد با ادبیات مناسب‌تری طرح می‌شد

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برخی تخریب‌ها علیه رحیم‌پور ازغدی، گفت: آقای رحیم‌پور ازغدی فردی متفکر، انقلابی، متدین و دلسوز است و نقدهای او از دلسوزی نشأت می‌گیرد.

آیت‌الله محسن مجتهدشبستری عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو‌ با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم با اشاره به برخی تخریب‌ها علیه رحیم‌پور ازغدی، گفت: آقای رحیم‌پور ازغدی فردی متفکر، انقلابی، متدین و دلسوز است و نقدهای او از دلسوزی نشأت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه رحیم‌پور ازغدی آگاه به مسائل اجتماعی و روز است، اظهار داشت: در اینکه اشکالاتی به روحانیت و حوزه وارد است، تردیدی نیست، منتهی این اشکال بهتر بود با ادبیاتی مناسب‌تر از سوی آقای رحیم‌پور مطرح شود.

حوزه منشأ برکات شایانی بوده و خدمات حوزه قابل انکار نیست

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حوزه منشأ برکات شایانی بوده و خدمات حوزه قابل انکار نیست، تأکید کرد: اشکالات وارد به حوزه باید با ادبیات منطقی مطرح شود. بالاخره انسان‌ها علی‌رغم تمام خوبی‌هایی که دارند، ممکن است اشکالاتی نیز داشته باشند که به نظرم آقای رحیم‌پور عزیز علی‌رغم اینکه برای نظام و مردم بسیار مفید بوده و هستند، بهتر بود اشکالات خود را با ادبیاتی که موجب تکدر خاطر روحانیت نمی‌شد، مطرح می‌کرد، اما این مسئله نباید موجب بهره‌برداری برخی برای تخریب و نادیده گرفتن خدمات آقای رحیم‌پور شود.

لینک خبر:

http://tn.ai/1811172