تا نتیجه نهایی پیگیر حادثه دلخراش قطار تبریز مشهد خواهیم بود.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهدشبستری، صبح امروز در مراسم تشییع پیکر جان‌باختگان حادثه قطار تبریز-مشهد با بیان اینکه زائزان به جای زیارت حرم امام رضا(ع) به وصال امام شان  رسیدند، اظهار داشتند: حادثه دلخراش قطار بسیار غمناک و جانسوز بود و نه تنها مردم آذبایجان بلکه ملت ایران را عزادار کرد؛ در این مصیبت مقام معظم رهبری متاثر هستند و به بنده امر فرمودند مراتب تسلیت و ابراز همدردی ایشان را خدمت شما مردم و خانواده های معزا ابلاغ نمایم.
  • نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با تشکر از حضور مسئولین تولیت آستان رضوی و خادمان حرم، ابراز کردند: پیامبر اسلام فرموده‌اند هرکس در مسیر اوامر و اطاعت الهی حرکت بکند و او را اجل درک بکند، بدون حساب وارد بهشت می‌شود؛ این‌ها تسلای خاطر بازماندگان است.
  • امام جمعه تبریز خاطرنشان کردند: قطعاً دولت محترم و قوه قضاییه و مجلس در تلاش خواهند بود تا مسببان را شناسایی و با آن‌ها برخورد کنند، هیأت محترم دولت و مسئولان استانی با جدیت پیگیر این موضوع هستند و تا مسببان و عاملان این حادثه مجازات نشوند این امر را پیگیری و آن را به مردم اعلام خواهیم کرد.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مجازات مقصران می‌تواند تا حدی از آلام داغدیده‌ها بکاهد، اعلام نمودند: قطار وسیله مطمئنی است و نباید چنین اتفاقاتی در ناوگان حمل و نقل ریلی رخ دهد.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری، به حادثه تروریستی حله نیز اشاره و تصریح کردند: راهپیمایی با عظمت اربعین مستکبرین را ناراحت کرده بود و هنگامی که آن وحدت را دیدند، تاب نیاوردند و خواستند ضربه‌‌ای به اسلام و تشیع وارد بکنند اما کور خوانده‌اند مردمی که زیر پرچم ولایت و عاشق اهل بیت هستند در مکتب رضوی و علوی تربیت شده‌‌اند و مثل کوه استوارند.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) شعار لبیک یا حسین را شعار ابدی امت قهرمان حسینی دانست و ابراز داشتند: ملتی که زیر پرچم ائمه اطهار قرار دارند هر سال استوارتر از سالهای گذشته شعار لبیک یا حسین را سر خواهند داد و حماسه ای بزرگتری را خلق خواهند کرد، امروز نیز ما پیکرهای این عزیزان را حسین‌حسین‌گویان تشییع می‌کنیم.