تربیت سرباز و رعیت برای غرب؛ هدف سند ۲۰۳۰

به گزارش دفتر حضرت آیت‌الله محسن مجتهدشبستری، معظم له در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به هشدار رهبر معظم انقلاب درباره اجرای سند ۲۰۳۰، گفت: رهبر انقلاب در ارتباط تصویری که با وزیر و مسؤولان آموزش‌وپرورش داشتند راجع به اهمیت آموزش‌وپرورش نکات ارزشمندی را بیان فرمودند که در ضمن این بیانات در رابطه با اجرای سند ۲۰۳۰ به آموزش‌وپرورش هشدار دادند.

وی بیان داشت: سند ۲۰۳۰ در سال ۲۰۱۵ توسط رؤسای نمایندگان بلندپایه نهادهای تخصصی سازمان ملل و یونسکو به‌منظور تخریب فرهنگ اسلامی در پرتو معیارهای بین‌المللی غربی به تصویب رسید.

آیت‌الله مجتهدشبستری با اشاره به اینکه سند ۲۰۳۰ با نفوذ فرهنگی تأکید بر تساوی جنسیتی، حذف موانع و آزادی جنسیتی دارد، عنوان کرد: حذف فرهنگ ایثار و شهادت به بهانه دور نگاه‌داشتن مدارس از خشونت، تغییر سبک زندگی ایرانی اسلامی، ترویج سبک زندگی غربی در قالب جهانی‌سازی و حرکت به سمت توسعه و پیشرفت، عادی جلوه دادن روابط دختر و پسر بدون در نظر گرفتن اخلاق و دستورات دینی ازجمله اهدافی است که در سند ۲۰۳۰ دنبال می‌شود.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: معلوم است مواردی که در این سند گنجانده‌شده پیامدهای وخیمی برای کشور به همراه خواهد داشت و ارزش‌های اسلامی را به‌کلی تضعیف و یا تخریب خواهد کرد؛ هدف این سند حاکمیت تفکر لیبرالی غرب در جامعه و زیر پا گذاشتن ارزش‌های اخلاقی اسلامی در سطح خانواده و جامعه است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه اسلام به عدالت جنسیتی تأکید دارد نه به برابری جنسیتی، گفت: برابری جنسیتی تبعات ناگواری برای فرد و جامعه به همراه خواهد داشت؛ رهبر انقلاب سال پیش سند ۲۰۳۰ را که از سوی دولت پذیرفته‌شده بود مورد انتقاد قرار دادند و گلایه کردند که چرا شورای عالی انقلاب فرهنگی مانع پذیرش و اجرای آن نشده است.

وی افزود: معظم له فرمودند به چه مناسبت یک مجموعه به‌اصطلاح بین‌المللی که تحت نفوذ قدرت‌های بزرگ است به خود حق می‌دهد برای ملت‌هایی که دارای تاریخ، تمدن و فرهنگ غنی هستند تکلیف معین کند، همچنین فرمودند جمهوری اسلامی دارای اسناد بالادستی است احتیاجی به این سند ندارد و باید جلوی اجرای سند ۲۰۳۰ گرفته شود.

آیت‌الله مجتهدشبستری به سند تحول بنیادین اشاره و اظهار داشت: سال‌ها پیش توسط متخصصین آموزش‌وپرورش، نظام آموزشی بالادستی با عنوان سند تحول بنیادین تنظیم و آموزش‌وپرورش ملزم به اجرای آن شد؛ رهبر انقلاب فرمودند: این سند بنیادین در سطوح مختلف توسط معلمان و اساتید تبیین شود.

نماینده مجلس خبرگان رهبری نفوذ فرهنگ غرب در آموزش‌وپرورش را از خواسته‌های مهم غربیان بیان و عنوان کرد: غربی‌ها اصرار دارند فرهنگ غرب را به ایران و کشورهای منطقه تحمیل کنند؛ رهبر انقلاب فرمودند: فلسفه اجتماعی غرب شکست‌خورده و مظاهر فساد از هالیوود گرفته تا پنتاگون معلوم است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: چون دشمن نتوانست از راه نظامی به اهداف خود دست یابد امروز می‌خواهد از راه‌هایی مانند سند ۲۰۳۰ سرباز و رعیت برای غرب تربیت شود تا از طریق آنان بتواند به اهداف خود برسد.

وی با تأکید بر اینکه آموزش‌وپرورش موظف است از اجرای این سند خودداری کند، عنوان کرد: مردم و متولیان فرهنگی بخصوص انقلابیون باید هوشیار باشند و بدانند که دشمن از طریق نفوذ و تهاجم فرهنگی وارد شده و اجازه ندهند این سند اجرایی و موجبات متلاشی شدن کانون خانواده در کشور فراهم شود