تلاش دشمن برای تضعیف شورای نگهبان است./ تضعیف شورای نگهبان از حلقوم برخی در داخل شنیده می‌شود.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، پیش از ظهر امروز؛ در مراسم تودیع و معارفه رئیس دفتر نظارت بر انتخابات آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در شورای نگهبان، قوانین مجلس شورای اسلامی باید با قانون اساسی و شرع تطبیق داده می شود، ابراز داشتند: مجلس برای تطبیق با این اصول تلاش می‌کند ولی شورای نگهبان هم با شش حقوقدان و شش فقیه بر این موضوع نظارت کامل دارد.
  • نماینده امام خامنه ای (دامت برکاته) نظارت بر انتخابات مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری و ریاست جمهوری را از دیگر وظایف شورای نگهبان عنوان کردند و فرمودند: ای کاش نظارت بر شوراهای شهر را هم بر عهده می‌گرفتند.
  • امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه مشکلاتی در تعیین صلاحیت شوراها به وجود می‌آید که نتیجه آن را امروزه شاهد هستیم، اظهار داشتند: این مشکل تعیین صلاحیت که در ابتدا ایجاد شد نتیجه این می‌شود که؛ تا ثریا می‌رود دیوار کج!
  • معظم له با تاکید بر اینکه جملاتی مانند شورای نگهبان ناقض آزادی و حقوق بشر است، تلاش دشمن برای تضعیف شورای نگهبان است، فرمودند: این سخنان از حلقوم برخی در داخل شنیده می‌شود که جای تأسف دارد.برخی مدعی این هستند که این شورا باندی و جناحی عمل می‌کند، در حالی که به عنوان مثال در مجلس شورای اسلامی از همه سلیقه‌ها حضور دارند و این جای بسیار خرسندی است که کشور ما چنین مجموعه شایسته و امانت‌داری دارد.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه کاش مهلت بررسی صلاحیت نامزدها در انتخابات‌ها افزایش یابد، تصریح کردند: در این دوره چند هزار نفر ثبت‌نام کردند که  لااقل مهلت بررسی صلاحیت از چند هفته به چند ماه افزایش یابد تا حقوق کسی ضایع نشود بنابراین باید این نقص در قانون انتخابات برطرف شود.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) با تاکید بر اینکه در ایام غیر از انتخابات، هیئت‌های نظارت برای پیش افتادن در انتخابات، افرادی را که احتمال کاندیداتوری دارند موردبررسی قرار دهند، خاطرنشان کردند: فرصت بررسی صلاحیت‌ها کم است و باید فعلاً با این اقدام در زمان صرفه‌جویی شود.
  • نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه مردم‌سالاری دینی و دموکراسی در ایران به اثبات رسیده است، بیان داشتند: پس از گذشت 37سال از انقلاب اسلامی شاهد هستیم که مردم در صحنه‌ها حضور دارند و در انتخابات هم حضور فعال داشته و به نظام وفادارند./