تنها راهپیمایی در ۲۲بهمن کافی نیست./ مساجد در تربیت جسمی و روحی جوانان نقشی مؤثر دارند.

 • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ ظهر امروز، حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری در دیدار حجت الاسلام اعتمادی، جمعی از فعالان مساجد و اعضای ستاد یادواره شهدای کُجوار، ضمن گرامیداشت فرارسیدن ایام الله دهه فجر و تبریک سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، اظهار داشتند: دهه فجر فرصت مناسبی است تا از ایثارگری های شهداء تجدید خاطره شده و فداکاری های ملت بزرگوار ایران یادآوری شود.
 • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با بیان اینکه نسل نو ، نوجوانان و جوانان عزیز ما انقلاب را ندیده اند، خاطرنشان کردند: از سال ۴۲ تا ۵۷ تبعیدها و زندانی انقلابیون، تبعید امام بزرگوار، جریان ۱۷شهریور میدان ژاله (شهداء) تهران و شهادت انسان های بی گناه و در نهایت قیام مردم تبریز، تهران و سایر شهرستان ها .. و فداکاری ها و ایثارگری های فراوان در این مملکت شده است.
 • نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انفاس قدسی حضرت امام (ره) سبب شد این انقلاب به ثمر برسد، اظهار داشتند: دهه فجر که می گویند یعنی انفجار نور است و این امر به فرموده امام بزرگوار انفجار نور در کشور ما محقق شد.
 • امام جمعه معظم و معزز تبریز با اشاره به اوضاع نابسامان و فساد اخلاق و اقتصادی قبل از انقلاب در کشور، ابراز داشتند: با حکومت خاندان سلطنتی و حاکمیت فاسد و جائر، اسلام از بین رفته بود و به برکت انقلاب اسلامی تحولی ۱۸۰درجه ای پیش آمد، بنابراین گرامیداشت دهه فجر لازم است.
 • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه بعضی ها خیال می کنند تنها راهپیمایی در ۲۲بهمن کافی است، فرمودند: انجام فعالیت ها و برنامه های فرهنگی ورزشی در این ایام برای نوجوانان و جوانان لازم است مخصوصاً مسابقات انس با قرآن خیلی مفید است.
 • معظم له در ادامه با بیان اینکه برنامه های ورزشی بهتر است بوسیله مساجد انجام پذیرد، خاطرنشان کردند: یکی از راههای جذب و علاقمند کردن جوانان و نوجوانان به مساجد و شرکت در نماز جماعت همین برنامه های فرهنگی ورزشی است. هر مسجد می تواند یک استخر را هفته یکی دو بار اجاره کند تا بچه ها از طرف مساجد بروند و شنا یاد بگیرند.
 • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به دستور دین مبین اسلام مبنی بر یادگیری شنا و تیراندازی ، اظهار داشتند: با توجه به اینکه تیراندازی از طریق بسیج و سپاه آموزش داده می شود، وظیفه همگانی است حتی افراد بزرگسال نسبت به یادگیری مسئله شنا و تیراندازی اهتمام ورزند که امری مطلوب و دستور اسلام است.
 • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، نقش مساجد را در تربیت جسمی و روحی جوانان مؤثر دانستند و فرمودند: تربیت بدنی از راه ورزش؛ شنا و تیراندازی .. تربیت روحی از طریق قرآن، تعلیمات دینی و معارف اسلامی میسر می گردد و ایام الله دهه فجر برای برگزاری مسابقات و برنامه های فرهنگی ورزشی مساجد فرصتی مناسب است.
 • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه رژیم طاغوت بی دینی و فساد اخلاق را ترویج میکرد، یادآور شدند: بیشتر مردم ایران اسلام و حاکمیت ولایت فقیه را می خواستند. انقلاب ما صبغه اسلامی و با مساجد و مسائل مذهبی ارتباط دارد.
 • معظم له در ادامه هدف از انقلاب را حفظ دین مبین اسلام دانست و فرمودند: البته پاره ای مشکلات اقتصادی و فرهنگی هم در جامعه وجود دارد، که امیدواریم ان شاا… به فضل پروردگار حل شود.
 • امام جمعه معزز تبریز با اشاره به اهداف دشمنان اسلام و انقلاب، وظایف فعالان فرهنگی مساجد را مهم دانست و فرمودند: دشمنان باز هم با تهاجم فرهنگی، سعی دارند مخصوصاً جوانان ما با ولایت فقیه و دین فاصله پیدا کنند، لذا جذب نوجوانان و جوانان عزیز به مساجد از وظایف مهم فعالان فرهنگی است./