توسعه و پیشرفت جامعه در گرو سلامت آحاد آن جامعه است، از این رو باید مسأله سلامت مهم و با ارزش تلقی شود.

  • به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي و امام جمعه تبريز؛ حضرت آيت الله محسن مجتهد شبستري، شب گذشته در مراسم مراسم آیین افتتاح بخش همودیالیز و بزرگترین مرکز دیالیز کشور در بیمارستان امام رضا(ع) تبریز، با اشاره به اهمیت و جایگاه سلامت در جامعه خاطرنشان کردند: سلامت مورد تأکید اسلام و از آموزه های دینی است.
  • نماینده امام خامنه ای (دامت ظله) با بیان اینکه امنیت و سلامت دو نعمت بزرگی است که پیشرفت جامعه درگرو آن دو می باشد، ابراز داشتند: به برکت نظام اسلامی و جانفشانی شهدا و رزمندگان اسلام، ایران اسلامی در میان نا امنی ها در امنیت کامل به سر می برد، ایران کشوری با امنیت و دارای ثبات است.
  • امام جمعه تبریز امنیت امروز کشور را یک نعمت بزرگ دانست و تصریح کردند: با وجود اینکه کشورهای منطقه و همسایگان در شرایط ناامنی قرار دارند ایران اسلامی در امنیت و آسایش به سر می برد، اگر وضعیت کشورهای منطقه را مشاهده کنیم شاکر این نعمت با ارزش و مهم خواهیم بود.
  • معظم له با اشاره به اهمیت مسأله سلامت در جامعه، خاطرنشان کردند: سلامت یک نعمت ارزشمند است، در میان نعمات الهی سلامت یک نعمت ارزشمند است که توسعه و پیشرفت جامعه در گرو سلامت آحاد آن جامعه است، از این رو باید مسأله سلامت مهم و با ارزش تلقی شود.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه تأسیس مراکز سلامت و بیمارستان ها یک سنت حسنه است و تا ابد باقی خواهد ماند، ابراز داشتند: لازم است به بیمارستان ها که مراکز سلامت هستند توجه شود، و به مراکز درمانی بهاء داده شود تا توجه به امر سلامت اجتماعی در حاشیه قرار نگیرد.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)  با تأکید بر توجه خیرین و مسئولان برای مشارکت در امر سلامت و تأسیس مراکز درمان و با قدردانی از مشارکت بدون چشم‌داشت خیرین در ساخت بخش همودیالیز و بزرگترین مرکز دیالیز کشور در بیمارستان امام رضا(ع) تبریز، خاطرنشان کردند: رشد مراکز درمان و سلامت عامل توجه به امر سلامت و عدم غفلت از آنها می شود، در حقیقت بسیاری از مشکلات بخش سلامت و درمان از طریق مشارکت خیرین می تواند رفع و از میان برداشته شود./