جان انسانها محترم است و تکریم خدا فقط به بنی آدم اختصاص دارد.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، ظهر امروز در دیدار مسئولان و جمعی از پرسنل شرکت هواپیمایی آتا تاکید فرمودند: بایستی قبل از پرواز از سالم بودن هواپیما از لحاظ فنی اطمینان کامل حاصل شود، که جان انسانها محترم است.
  • معظم له با اشاره به سوره‌‌ی مبارکه‌ اسراء آیه۷۰ فرمودند: از جمله امتیازات بشر مسئله حمل و نقل است و پروردگار متعال در قرآن مجید می‌فرماید: «وَ لَقَدْ کَرَّمْنا بَنی آدَمَ وَ حَمَلْناهُمْ فِی الْبَرِّ وَ الْبَحْرِ وَ رَزَقْناهُمْ مِنَ الطَّیِّباتِ وَ فَضَّلْناهُمْ عَلى کَثیرٍ مِمَّنْ خَلَقْنا تَفْضیلاً »..ما آدمیزادگان را گرامى داشتیم؛ و آنها را در خشکى و دریا، (بر مرکب هاى راهوار) حمل کردیم؛ و از انواع روزی هاى پاکیزه به آنان روزى دادیم؛ و آنها را بر بسیارى از موجوداتى که خلق کرده‏ایم، برترى بخشیدیم‏ » تکریم خدا فقط به بنی آدم اختصاص دارد و سایر موجودات از این تکریم بی بهره‌اند. « وَ لَقَدْ کَرَّمْنا بَنی‏ آدَمَ ».
  • نماینده امام خامنه ای (دامت برکاته) در ادامه فرمودند: با توجه به آیات قرآنی که بر اهمیت حمل و نقل اشاره شده است و این مسئله بر خیلی از نعمت ها مقدم است و حمل و نقل هوایی نیز یکی از امتیازات مهم بشر است.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری، به اهمیت حمل و نقل در عصر حاضر اشاره و بیان داشتند: امروزه از لحاظ صرفه جویی در وقت، مردم می توانند از وسیله های هوایی، استفاده کنند، بدین جهت مسئله حمل و نقل هوایی از اهمیت بالایی برخوردار است.
  • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، رعایت حجاب اسلامی را به مهمانداران خانم در شرکت های هواپیمایی، توصیه و فرمودند: خانم های مهماندار که رعایت شئونات اسلامی را از طریق بلندگو به مسافرین تذکر میدهند گاهی مشاهده می شود که خود این خانم های مهماندار با ظاهری آرایش کرده می آیند که این مورد اعتراض مسافرین است.
  • حضرت آیت الله مجتهدشبستری یکی از مشکلات پروازها را  مسئله تاخیر برشمردند و فرمودند: یکی از عوامل نقص فنی است ولی عامل اصلی تاخیر در پروازها فرسودگی هواپیماهاست و اگر هواپیماهای نو جایگزین شود این مشکل برطرف خواهد شد و گاهی شنیده می شود بخاطر تاخیر خلبان و کمک خلبان است که این امر موجب نارضایتی و اعتراض مسافران می شود و باید  علت ها ریشه یابی و برطرف شود./