حضرت آیت‌الله مجتهد شبستری در گفت و گو با تسنیم: آمریکایی‌ها به وعده نسیه خود هم عمل نمی‌کنند

به گزارش دفتر حضرت آیت‌الله محسن مجتهد شبستری به نقل از تسنیم، معظم له در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه “جنگی اتفاق نخواهد افتاد”، گفت: مقام معظم رهبری، مستدل فرمودند که آمریکایی‌ها می‌دانند اگر با ایران طرف شوند به مشکل خواهند خورد.

 

 

وی درباره مسئله مذاکره مجدد با آمریکایی‌ها خاطرنشان کرد: برخی غرب‌گرایان تصور می‌کنند که مشکلات اقتصادی ما با ارتباط و مذاکره با آمریکا حل می‌شود، رهبری در این شرایط که چنین زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد صریحاً بیان کردند مذاکره مجدد با آمریکا صورت نمی‌پذیرد، در این زمینه دلیل آوردند که آمریکایی‌ها بدعهدی‌شان در قضیه برجام ثابت شده است.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه افزود: آمریکایی‌ها در مذاکرات سعی دارند وعده‌های نقد بگیرند و خودشان وعده‌های نسیه دهند در حالی که به همان وعده‌های نسیه هم عمل نمی‌کنند؛ بنابراین در مسئله مذاکره حجت بر وزارت خارجه، مسئولان و ملت تمام شده است و رهبری فصل الخطاب را فرمودند.

 

**ضعف مدیریت‌ها باعث وضعیت فعلی اقتصادی است

آیت‌الله مجتهد شبستری درباره اخلال‌گران بازار ارز، خاطرنشان کرد: تمام نوسانات بازار ارز و مشکلات اقتصادی به‌دلیل تحریم‌ها و مشکلات اقصادی نیست. قسمت عمده آن متوجه سوء‌مدیریت و بی‌تدبیری مسئولان اقتصادی کشور در مجلس و دولت است، ضعف مدیریت‌ها باعث به‌وجود آمدن این وضع شده است.

 

وی افزود: باید اخلال‌گران اقتصادی و احتکارکنندگانی که اجناسی را با ارز دولتی وارد کردند و به‌قیمت آزاد می‌فروشند، به‌عنوان مفسد فی‌الارض مجازات شوند، همچنین ترمیم کابینه و تعویض مدیرانی که عامل وضع اقتصادی کنونی‌اند، صورت بگیرد.