حضرت آیت الله مجتهد شبستری فردا بعد از اقامه نمازجمعه از اهالی محترم استان، مخصوصاً از نمازگزاران عزیز خداحافظی می کنند.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ ظهر امروز مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه آذربایجان شرقی حجت الاسلام والمسلمین حسین تقی زاده در پیامی با اشاره به شخصیت جامع نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز حضرت آیت الله مجتهد شبستری (دامت برکاته)، ابراز داشتند: معظم له در یک خانوادۀ علم و فقاهت تربیت و پرورش یافته اند، پدر بزرگوار ایشان حضرت آیت الله حاج میرزا کاظم مجتهد شبستری یک مجتهد مسلم بود.IMG17354239
  • وی با اشاره به سوابق حوزوی و سطح فقاهت حضرت آیت الله مجتهد شبستری خاطرنشان کردند: این بزرگوار یک شخصیت جامع هم از نظر مبارزاتی، علمی، سیاسی و اجتماعی و مخصوصاً ولایت مداری که می توان گفت در کل کشور در سطح بالایی بین نمایندگان محترم ولی فقیه در استان ها و امام جمعه های شهرستان ها بوده و یک شخصیت ممتاز از هر جهت و یک نعمت عظما و ارزشمند برای کشور و استان هستند.
  • حجت الاسلام والمسلمین تقی زاده با اشاره به فعالیت و خدمات ۲۲ ساله مجاهد و عمار ولایت به عنوان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز ، یادآور شدند: معظم له در انتصاب اول امامت جمعه را به مدت شش ماه قبول کرده بودند که در این استان باشند و هر وقت که خدمت ولی امر مسلمین حضرت آیت الله امام خامنه ای شرفیاب می شدند، اجازه می خواستند به مسئولیت هایی که در مرکز کشور داشتند، برگردند ولی حضرت آقا همیشه توصیه می کردند که این امامت و نماینده ولی فقیه بودن ایشان ادامه پیدا کند.
  • وی در ادامه  با اشاره به علت کناره گیری و رفتن حضرت آیت الله مجتهد شبستری تصریح کردند: در این اواخر معظم له بر اثر کهولت سنی، کمردرد و بیماری گوارشی که در وجود شریف ایشان بود و مختصری هم تحت عمل جراحی قرار گرفتند،.. این امر بالاخره اراده و تصمیم را در معظم له قوی کرد تا به محضر حضرت آقا برسند و این قضیه را مطرح کنند، با توجه به اینکه نیاز به استراحت داشتند. در نهایت حضرت آقا هم درخواست ایشان را قبول کردند.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری فردا بعد از اقامه نمازجمعه از اهالی محترم استان آذربایجان شرقی مخصوصاً از نمازگزاران عزیز خداحافظی می کنند و هفته آینده در اولین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور حضرت آیت الله محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم آقازاده حضرت آیت الله آل هاشم به عنوان نماینده جدید ولی فقیه و امام جمعه تبریز معرفی می شوند.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری در این ۲۲سال خدمات شایسته ای به نظام کرده اند؛ مخصوصاً در حوادث گوناگون و روزهای سخت، علی الخصوص ۸دی سال هشتاد و هشت که ایشان در پیشگام شدن استان و با دعوت از مردم در راهپیمایی عظیم و با آن سخنرانی آتشین و کوبنده در دفاع از اسلام، ولایت و ارزشهای اسلامی آن را در تاریخ ثبت کردند. دفاع از آرمانهای حضرت امام راحل و شهدای عزیز اسلام، حقیقتاً در چنین حوادث ها پیشگام شدن ایشان هم برای اسلام هم برای کشور و استان خدمت بزرگ و ارزشی بود.
  • ساخت مصلی اعظم حضرت امام خمینی(ره) که این پروژه در خاورمیانه کم نظیر است و اخیراً ساخت حوزه علمیه ثامن الاحجج که باز در بین استان ها حوزه ای نمونه است از سوابق و خدمات شایسته این بزرگوار به شمار می رود.
  • رفتن حضرت آیت الله مجتهد شبستری از استان برای همه ما دوستداران ایشان یک ضایعه و باعث تأسف است و لذا از طرفی چون امام جمعه جدید حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا آل هاشم از طرف حضرت آیت الله امام خامنه ای منصوب شده اند و اطاعت از اوامر ولایت و فرامین ولی امر مسلمین بر همه واجب است. و حضرت آیت الله مجتهد شبستری نیز شدیداً و قویاً توصیه کردند تا به امام جمعه جدید کمک کنیم و إن شاا… ایشان در این سنگر موفق شوند که موفقیت ایشان موفقیت اسلام است./