خدمت به جامعه اسلامی، پرفضیلت ترین و بالاترین عبادت است./گفتن حق از بالاترین درجات جهاد است.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ ظهر امروز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، در دیدار اعضای هیئت مدیره کانون وکلای استان آذربایجان شرقی، با بیان اینکه در متون دینی ما بالاترین خدمات، خدمت به جامعه است، بیان فرمودند: خدمت به جامعه اسلامی، پرفضیلت ترین و بالاترین عبادت است.
  • نماینده امام خامنه ای (دام برکاته) یکی از ارزشمندترین خدمت ها را احقاق حقوق مظلوم از ظالم برشمردند و ابراز داشتند: در رساله حقوقی امام سجاد(ع) تمام طبقات حقوقی را مشخص کرده اند؛ حق والدین نسبت به اولاد و بالعکس،حق و حقوق همسایه نسبت به یکدیگر … گاهی این حقوق در معرض پایمال شدن قرار می گیرد، و گرفتن حق مظلومی از ظالم از خدمات ارزشمند و قابل تقدیر است.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم (ص)، خاطرنشان کردند: در دین مبین اسلام آمده اگر در تمامی رشته ها، خلوص نیت باشد، آن را عبادت می داند. قیام لله یعنی حرکت باید برای خدا باشد. مسئله اخلاص و خلوص نیت در کارها، بسیار نزد پروردگار مورد توجه و عنایت قرار گرفته است.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه هدف از وکالت باید دفاع از مظلوم و احقاق حق در نظر گرفته شود، افزودند: شجاعت و شهامت در برابر ستمگر بخاطر احقاق حقوق مظلوم از بالاترین خدمت ها و این کار مقدسی است. به فرموده پیامبراکرم(ص) ؛ أفضل الجهاد كلمة عدل عند سلطان جائر .. پرفضیلت ترین جهاد این است که در مقابل پیشوای ستمگر انسان حق را بگوید و گفتن حق از بالاترین درجات جهاد است.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، در ادامه بیانات فرمودند: در رشته وکالت نباید زیاد هم با عینک مادیات مسائل را نظاره کرد، و سعی شود معنویات را هم در نظر گرفت، لذا احقاق حقوق افراد مستمند و دستگیری آنان قربة إلی الله کار پسندیده ای و قابل تقدیر است و خدمت بزرگی به جامعه اسلامی می باشد./