خدمت به ولی فقیه در اصل خدمت به حضرت ولی عصر (عج) است./ مسئولین دولتی نسبت به ارزش ها و خون شهداء دلسوزی ندارند!

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله مجتهد شبستری در همایش روحانیون شاغل در نیروهای مسلح، اظهار داشتند: دشمنان سعی می کنند مردم با ولایت فقیه فاصله پیدا کنند، در این شرایط خاص خدمت به ولی فقیه در اصل خدمت به حضرت ولی عصر ارواحنا فدا (عج) است.
  • نماینده امام خامنه ای (دامت برکاته) با اشاره به مقام و منزلت عالم دینی در متون و احادیث، ابراز داشتند: یک عالم دینی با عابد قابل مقایسه نیست، مقام عالم دینی افضل است از هزار عابد حتی در بعضی از روایات آمده است؛ مداد العلماء افضل من دماء الشهداء .. از مقام شهید هم بالاتر است.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه عالم دینی شهیدپرور است، تصریح نمودند: انفاس قدسیه و بیانات حضرت امام خمینی (علی الله مقامه) بود که ملت را بسیج و در جنگ تحمیلی اداره می کرد، اینهمه رزمنده که می روند، ایثار و فداکاری می کنند و شهید می شوند در اثر قلم و تربیت عالمان دینی است.
  • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه عده ای با مخالفت با رشته روحانیت درصدد تضعیف این رشته هستند، تاکید فرمودند: البته ممکن است در لباس روحانیت هم عده ای لاابالی هم پیدا بشود اما اکثریت صلحا هستند.
  • امام جمعه تبریز وظیفه اصلی علمای دینی را تعلیم و تزکیه دانستند و فرمودند: وقتی می گوییم علما ادامه دهندگان راه انبیاء هستند در اصل وظیفه انبیاء تعلیم و تزکیه بود و لازمه معلم و مزکی بودن این است که خودمان عالم باشیم تا بتوانیم تزکیه دیگران و نسل جوان را برعهده بگیریم.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه عالم بودن هم فقط با خواندن چند کتاب دروس حوزوی کافی نیست، متذکر شدند: شرایط زمان ایجاب می کند روحانیون در رشته های تخصصی مخصوصاً علم عقاید، علم کلام، علم تفسیر، تاریخ اسلام و با داشتن مطالعه متفرقه با این مسائل آشنایی داشته باشند تا در مقابل شبهاتی که در فضای مجازی توسط مکاتب الحادی، فرقه های شیطان پرستی و امثال ذلک.. القاء می شود، پاسخگو باشند.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع)، شرایط کنونی جامعه را مخصوصاً فضای مجازی را در شرایط حساسی دانستند، و تاکید فرمودند: در مقابل شبهات فراوان، مطالب مبتذل و مستهجن، آقایان روحانی باید برای پاسخگویی به سلاح علم مجهز باشند.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه در مسائل سیاسی با تضعیف باورهای دینی مردم می خواهند تا ولنگاری در جامعه بیشتر باشد، اظهار داشتند: در همین فضای مجازی وقتی مسئولین دولتی نسبت به ارزش ها و خون شهداء دلسوزی ندارند و “خدای نکرده دنبال جمع کردن آرای خاکستری هستند” ولو اینکه ارزش ها و خون شهداء پایمال بشود.
  • نماینده ولی فقیه در استان در ادامه فرمودند: استکبار جهانی با ایجاد فاصله بیشتر بین روحانیت اصیل و مردم ، از عده ای که با لباس روحانیت مردم را به طرف بی بند و باری تشویق و ترغیب می کنند حمایت می کند ولی اگر یک روحانی بخواهد پایبند اصول و ارزش ها باشد او در نظرشان منفور است.
  • معظم له در پایان سخنان خود متذکر شدند: در آستانه انتخابات، استکبار درصدد کشاندن ملت ایران بطرف غرب و ترویج غرب گرایی در بین مردم است با توجه به اینکه توطئه های غرب و عهدشکنی آمریکا را می بینیم ولی هنور بعضی ها مشغول توجیه هستند، در این شرایط  باید روحانیت، مردم را آگاه سازند./