خیرین سلامت؛ برای نجات جان انسان‌ها تلاش می‌کنند./ دولت به تنهایی قادر به حل مشکلات مردم نیست.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله مجتهدشبستری در همایش خیرین سلامت آذربایجان شرقی که در تالار پتروشیمی تبریز برگزار شد، اظهار داشتند: تمامی خیرین مشمول اجر معنوی و پاداش خداوند هستند، اما خیرین سلامت از پاداش مضاعف برخوردارند، چون برای نجات جان انسان‌ها تلاش می‌کنند.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) بزرگترین و پرفضیلت ترین نعمت الهی را طبق متون دینی، نعمت سلامت و صحت بدن عنوان کردند و ابراز داشتند: در بعضی از روایات نیز الصّحّه افضل النّعم گقته شده، یعنی خداوند متعال این همه نعمت های مادی و معنوی را برای بشر ارزانی داشته؛ اقتصاد خوب، علم مفید، معنویات و عبادات .. و از همه اینها بالاتر نعمت سلامت است.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری در ادامه بیانات افزودند: تا سلامت و صحت بدن نباشد هیچکدام از برنامه های مادی و معنوی قابل اجرا نیست. اگر بخواهیم اقتصاد خوبی داشته باشیم و چرخ های اقتصاد مملکت بچرخد، احتیاج داریم به اینکه کارگران و کارفرمایان از نعمت سلامت برخوردار باشند تا بتوانند فعالیت بکنند.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری، لازمه تعلیم و تعلم را داشتن سلامت جسمی و روانی دانستند و تصریح کردند: اگر بخواهیم از نظر علمی پیشرفت بکنیم لازم است برای تعلیم، اساتید دانشگاهها و حوزه های علمیه و برای تعلم دانشجویان و طلاب عزیز از نعمت سلامت و صحت بدن برخوردار باشند.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، با اشاره به متون دینی فرمودند: سهیم شدن در کمک به سلامت فرد یا افرادی از جامعه موجباب بهشتی شدن را فراهم می سازد یعنی مستلزم رفتن انسان به بهشت در مساعدت و کمک به دیگران است. در بعضی از روایات ها می خوانیم که ثواب کمک به یک فرد مریض بالاتر از کمک به ساخت یک مسجد و یا یک مدرسه است.
  • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، داشتن انگیزه الهی در عبادات را بسیار مهم دانستند و اظهار داشتند: درباره فلسفه روزه یکی از فوائد قهری روزه گرفتن، صحت بدن است و از خواص مهم نماز داشتن تحرک است.. البته باید در عبادت انگیزه الهی وجود داشته باشد.
  • امام جمعه تبریز با بیان اینکه دولت به تنهایی توانایی رفع کمبودها در حوزه بهداشت و درمان را ندارد، ابراز داشتند: وضعیت بودجه کشور و تعداد درمانگاه ها و بیمارستان ها مشخص است، خیلی کمبود داریم. البته طرح تحول نظام سلامت که توسط دولت محترم انجام گرفته جای تقدیر و تشکر دارد، همین که در بیمارستان های دولتی بیشتر بودجه درمانی را دولت می پردازد و از طریق بیمه هزینه های درمانی پرداخت می شود و امیدواریم ادامه داشته باشد.
  • ایشان در ادامه خواستار مساعدت خیرین نسبت به بهداشت و درمان شدند و اظهار داشتند: دولت به تنهایی قادر به حل مشکلات مردم نیست. در خیلی از بخش ها و روستاها با کمبود بیمارستان و درمانگاه مواجه هستیم.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه خیرین سلامت عنوان جامعی است، خاطرنشان کردند: از پیشگیری گرفته تا ساخت درمانگاه و بیمارستان، کمک نقدی به نیازمندان و خرید تجهیزات پزشکی برای بیمارستان ها یکی از مصادیق خیر است.
  • نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه عمل خیر افرادی که در حوزه سلامت فعالند از اهمیت و فضیلت بیشتری برخوردار است، خاطرنشان کرد: کمک به نیازمندان و ساخت اماکن درمانی و بهداشتی عبادتی شایسته و عملی خداپسندانه است و بانوان در این زمینه با عواطف انسان دوستانه و اسلامی خود وارد شده اند که باید هدایت و حمایت شوند./