داشتن تسلیحات نظامی از دستورات دینی و قرآن است./ از وظایف اصلی و مهم روحانیت امر به معروف و نهی از منکر است.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، شامگاه پنجشنبه ۷ بهمن ماه در دیدار جمعی از طلاب و اساتید حوزه های حضرت امیرالمومنین(ع) و حضرت ولی عصر(عج) تبریز، که در حرم مطهر رضوی برگزار گردید؛ با اشاره به برکات و فضیلت های زیارت عتبات مقدسه اظهار داشتند: در احادیث و روایات از ائمه معصومین علیه السلام آمده است زیارت عتبات مقدسه مخصوصاً زیارت سیدالشهداء (کربلای معلی) دارای برکات و فضیلت های فراوانی است.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با بیان برکات و فضیلت های زیارت حضرت امام رضا(ع) از زبان خود ایشان، فرمودند: از خود حضرت نقل شده است؛ «هر کس مرا در این شهر غریب زیارت کند، من در سه جا در روز قیامت نزد او خواهم آمد و او را از ترس رهائی می‌بخشم، وقتی نامه‌های اعمال را به دستش می‌دهند؛ هنگام عبور از صراط؛ و هنگامی که اعمال را در ترازوی اعمال قرار می‌دهند.»
  • امام جمعه معزز تبریز، مشرف شدن و زیارت قبور اهل بیت علیه السلام را موجب تحول روحی در انسان دانستند و ابراز داشتند: هدف از سفر و زیارت این است که انسان برود و درس فضیلت از قبور این عزیزان فرا بگیرد. معمولاً هرکس به مشهد مقدس یا عتبات مقدسه دیگر مشرف می شود در او تحول روحی ایجاد شده و بی تاثیر نیست.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه چرا بعد از شهادت امام حسین(ع)، متوکل ها، خلفای بنی عباس و سایر ستمگران با قبر ایشان مبارزه می کردند؟، افزودند: همان طوریکه امام حسین(ع) در زمان حیاتشان با خلفای بنی امیه و ستمگران مبارزه می کرد، با شهادت خود و عزیزانش آنها (امویان) را رسوا کرد. باز هم قبر امام حسین(ع) ستمگران را تهدید می کند.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه ائمه علیه السلام با زمامداران ستمگر هم عصر بودند، خاطرنشان کردند: درس مبارزه با ظلم و استکبار ستیزی را می توان از قبور ائمه معصومین علیه السلام فرا گرفت.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه یکی از امتیازات حضرت ثامن الحجج(ع) خوش اخلاقی بود، فرمودند: باید وظیفه خود بدانیم که درس خوش اخلاقی را از امام رضا(ع) و دیگر فضیلت ها را از سایر ائمه معصومین(ع) فرا بگیریم.
  • معظم له با روایت؛ دعوت مامون از امام رضا(ع) به مجلس مباحثه و مناظره ایشان با بزرگان ادیان اشاره و فرمودند: یکی دیگر از مسائل مهم که روحانیون و طلاب باید توجه داشته باشند، مسئله مباحثه و مناظره است و این را باید از سیره امام هشتم (ع) یاد بگیریم.
  • نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، با اشاره به تهمت های استکبار جهانی نسبت به اسلام و انقلاب خاطرنشان کردند: دشمنان اسلام با ابزارها و راههای مختلف سعی دارند، دین اسلام را دین خشونت معرفی کنند،.. با توجه به اینکه دین اسلام دین رحمت، محبت، صفا و صمیمیت است.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به عهدشکنی و نقض برجام از طرف دولتمردان آمریکا و بهانه های اخیر استکبار جهانی،.. اظهار داشتند: این بار تسلیحات نظامی و موشک سازی ایران را بهانه کرده اند و بر تعطیلی آن پافشاری می کنند، با اینکه مکرر گفته شده این دستور دینی و قرآن است؛ وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّهٍ (در برابر دشمنان هر چه در توان دارید مجهز شوید) آنها ما را به ساختن بمب اتمی متهم کردند در حالیکه مقام معظم رهبری فرموده بودند؛ ساخت تسلیحات اتمی از نظر فقهی حرام است.
  • معظم له در پایان؛ امر به معروف و نهی از منکر را از وظایف اصلی و مهم روحانیت دانستند و خاطرنشان کردند: در این مسئله هم پرخاش و تندی جواب نمی دهد، اما اگر با قول لین مطلب را به مخاطب بگوئیم، شاید زودتر بپذیرد تا با تندی و پرخاش .. و باید با منطق و استدلال وارد شده و با اخلاق حسنه برخورد کرد./