دانش آموزان بسیجی در روز “13 آبان” با صدای بلند استکبار جهانی را محکوم خواهند کرد.

  • به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي و امام جمعه تبريز؛ حضرت آيت الله محسن مجتهد شبستري، پيش از ظهر امروز در دیدار دانش آموزان ممتاز بسیجی استان، با اشاره به اهمیت روز 13 آبان، این روز را بهترین فرصت برای پاسخگویی به گستاخی آمریکا عنوان و افزودند: دانش آموزان بسیجی در این روز با صدای بلند استکبار جهانی را محکوم خواهند کرد.
  • نماینده امام خامنه ای (دام برکاته) با بیان اینکه اگر دشمن شناسی مناسب و صحیح برای مقابله با توطئه‌های شوم استکبار جهانی نداشته باشیم، به بیراهه رفته‌ایم، خاطرنشان کردند: آمریکا از آغاز انقلاب تاکنون توطئه های مختلفی را برای مقابله با انقلاب طراحی و اجرا کرده است، دانش آموزان در برهه کنونی در برابر جنگ نرم دشمن باید هوشیار و آگاه باشند.
  • امام جمعه تبریز صرف هزینه های چند میلیارد دلاری آمریکا برای براندازی نظام اسلامی ایران و نفوذ فرهنگی در عقاید جوانان را یادآور شدند و افزودند: در مقابل این هزینه‌های زیاد، بی‌توجهی به کار فرهنگی و عقیدتی در کشور غیر قابل قبول است، باید مسئولان متوجه کار فرهنگی باشند و آن را جدی بگیرند.
  • ایشان بصیرت، ایمان، اخلاص و عمل به هنگام را از ضرورتهای مقابله با جنگ نرم دشمن دانست و فرمودند: در شرایطی که دشمنان با تهاجم فرهنگی و ترویج بی بند و باری درصدد تضعیف باورهای دینی نوجوانان و جوانان هستند، نباید موضعی انفعالی اتخاذ کرد و اجازه داد تا دشمن نفوذ خود را تسریع بخشد.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری جهاد علمی دانش آموزان را مهمترین عرصه جهاد در برابر با دشمنان دانست و تصریح کردند: دانش آموزان باید در کنار تهذیب نفس به جهاد فکری و علمی اهمیت دهند تا کشور بتواند از وابستگی به بیگانگان رهایی یابد و به سمت اقتدار علمی و اقتصادی حرکت کند.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری گرایش نسل جوان و نوجوان را به سمت بی بند و باری و معاصی را از برنامه‌های دشمنان دانست و تاکید کردند: فراگیری علوم جدید در کنار تدبر در احکام الهی به ویژه آیات قرآن ضروری است، دانش آموزان بسیجی، مؤمن و متعهد باید در کنار فراگیری علوم روز به احکام الهی و ارزشهای دینی نیز توجه داشته باشند.
  • رییس شورای عالی مجمع جهای اهل بیت(ع) با تأکید بر دشمن‌شناسی و افزایش آگاهی‌های دینی دانش‌آموزان، فرمودند: دانش‌آموزان باید با روشهای جدید برای مقابله با تهاجم فرهنگی آشنا باشند، چرا که استکبار جهانی از هر راهی برای ضربه و انحراف در ارزشهای دینی بهره می‌جوید./