در هیئت ها تنها عزاداری کافی نیست. باید هدف امام حسین علیه السلام برای جوانان تشریح گردد./ در هیئت های مذهبی، آرمان های رهبر انقلاب مطرح شود.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، در همایش اعضای ستاد مشترک برگزاری مراسم مناسبتهای مذهبی آذربایجانشرقی، اظهار داشتند: گرامیداشت اعیاد مذهبی خیلی ارزشمند است و تشکیل چنین جلساتی و برنامه ریزی برای ایام نیمه شعبان، هفت محرم، ایام عزاداری حضرت اباعبدالله سلام الله علیها، عید غدیر و سایر ایام و مناسبت های مذهبی در اصل (وَ مَنْ یُعَظِّمْ شَعائِرَ اللَّهِ فَإِنَّها مِنْ تَقْوَى الْقُلُوبِ) تعظیم شعائر است.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) چراغانی را در نیمه شعبان مهم و با اهمیت دانستند و ابراز داشتند: چراغانی و برگزاری جشن باعظمت در اعیاد شعبانیه سالروز ولادت حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنافداه از رسوم ایرانیان بوده و لازم است به کوری چشم دشمنان آن حضرت، خصوصاً بهائیت این مراسم هرچه باشکوه تر برگزار گردد.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری، با بیان اینکه در کنار بزرگداشت ها، جشن ها و ایام سوگواری باید به نحو احسن از محتوا بهره مند شویم و تنها به ظواهر اکتفا نکنیم، افزودند: ظواهر همچون چراغانی در ایام سرور اهل بیت علیه السلام و سیاه پوش کردن و دسته جات عزاداری در ایام سوگواری موضوعیت دارد، خیلی هم مهم و لازم است، امام بزرگوار فرمود: به برکت محرم و صفر اسلام زنده است. اما ولی نگفته اند در ایام ولادت تنها لباس تازه بپوشیم و در ایام حزن و اندوه سیاه پوشیده گریه کنیم. بلکه محبین اهل بیت علیه السلام به ما اقتدا کرده و از ما تبعیت می کنند و این ها نشان می دهد انتظار پیامبر اکرم سلام الله علیها و ائمه معصومین علیه السلام از ما بیشتر است.
  • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، با اشاره به اهمیت مساجد در اسلام فرمودند: حرم ها ملحق به مساجد است یعنی اول مسجد که خانه خداست و حرم ها خانه ائمه علیه السلام است و باید مراتب حفظ شود. ابتداء احترام مساجد و بعد حرم های مطهر محترم است و در رتبه بعدی تکیه ها و حسینیه ها قرار دارند.
  • امام جمعه تبریز با بیان اینکه باید در خانه خدا (مسجد) یاد پروردگار، معارف دین هر چه بیشتر مطرح شود، اظهار داشتند: امروز در جامعه ما هجمه های فرهنگی دشمن غوغا می کند و بایستی در مجالس مذهبی راجع به مهدویت … از جهت محتوا بیشتر مطرح شود و در هیئت ها تنها عزاداری کافی نیست. باید هدف امام حسین علیه السلام و محتوای برنامه های اسلامی و معارف دینی برای جوانان تشریح گردد.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری، هدف دشمنان با استفاده از ابزار تهاجم فرهنگی را جدایی جوانان از معارف اسلام عنوان کردند و افزودند: دشمنان سعی دارند جوانان ما را از ولایت فقیه و اهل بیت عصمت و طهارت جدا کنند و باید طلاب و روحانیت این شبهات را رصد کرده و در مقابل آنها جوابگو باشند.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع)، با بیان اینکه تشییع لندنی با حمایت دولت انگلیس چندین کانال تلویزیونی راه اندازی کرده اند، ابراز داشتند: اینها با مطرح کردن و ترویج خرافات “قمه زنی …” سعی دارند بین شیعیان واقعی و شیعیان خرافی که افرادی ساده اندیش هستند و معرفتی به اهل بیت ندارند، اختلاف افکنی کنند.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری، بالا بردن آگاهی و بصیرت را از وظایف اصلی هیئات مذهبی دانستند و خاطرنشان کردند: باید از این جلسات مذهبی بهره های معرفتی و علمی را ببریم. در هیئت های مذهبی می توان خواسته ها و آرمان های مقام معظم رهبری را مطرح و تبیین کرد چه راجع به انتخابات …. که باعث افزایش معرفت بیشتر، آگاهی و بصیرت بیشتر در مردم می شود./