دفاع از حریم ایدئولوژی اسلام وظیفه همه ماست./ خداوند حافظ این انقلاب و سایه امام زمان(عج) بر کشور است.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، در دیدار جمعی از مسئولان و اساتید دانشگاه های هنر، صنعتی سهند و جامع علمی کاربردی استان به مناسبت هفته معلم، اظهار داشتند: اگر شهید مطهری از هر جهت با آن همه معلومات، معلم تعلیم و تربیت بود، ما هم باید در حد توان برای تربیت نسل جوان که در معرض خطر هستند، تلاش کنیم.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با تبریک اعیاد شعبانیه و هفته معلم به عزیزانی که در سنگر تعلیم و تربیت تلاش می کنند، افزودند: دفاع از حریم ایدئولوژی اسلام وظیفه همه ماست و باید اساتید دانشگاه ها تا مقداری که می توانند مخصوصاً در این شرایط فرهنگی حتی کسانیکه یک حدیث، یک آیه و یا یک تفسیر بلدند، این را به دانشجویانی که نمی دانند القاء بکنند و فعالیت فرهنگی تنها مختص اساتید معارف و روحانیت نباشد.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه از در و دیوار درس دین ستیزی می بارد، تاکید فرمودند: فضای مجازی و ماهواره ها، این ابزارهایی که در اختیار دشمن است؛ پنجاه سال پیش در دوران شهید مطهری این همه ابزار مخرب نداشتیم، و الان این همه دین ستیزی و خصومت با اسلام است.
  • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه رسیدگی به مسائل اعتقادی جوانان از نان شب واجب تر است و با ابراز ناراحتی از بی تفاوتی و فاصله گرفتن جوانان از انقلاب اسلامی، ابراز داشتند: در این برهه زمانی، مسئولیت همه معلمان و عزیزان تحصیل کرده بیشتر است و باید احساس مسئولیت بیشتری بکنند و با ایجاد گفتمان و کرسی های آزاد اندیشی در ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی و پاسخگویی به شبهات جوانان عزیز با سعه صدر تلاش کنند.
  • امام جمعه تبریز با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری راجع به انتخابات پیش رو خاطرنشان کردند: انتخابات شوراها و ریاست جمهوری بسیار مهم و سرنوشت است و باید همه ما در جهت حفظ و پاسداری از نظام جمهوری اسلامی که حاصل خون هزاران شهید است، در صحنه انتخابات حضوری گسترده داشته باشیم.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به انتخابات شوراهای شهر و روستا، حفظ آبروی شهر تبریز را در اولویت دانستند و تاکید فرمودند: باید کسانی انتخاب شوند که می توانند؛ در عمران و آبادی، مسائل فرهنگی شهر تبریز خدمتگزار باشند.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری، بررسی و انتخاب فرد اصلح را در انتخابات ریاست جمهوری بسیار مهم دانستند و ابراز داشتند: انتخاب اصلح یک مسئله فطری، طبیعی، قانونی، عقلی و شرعی است و باید با بررسی کاندیداهایی که مشخص شده اند، ببینیم از هر جهت صلاحیت چه کسی بیشتر است.
  • معظم له با بیان اینکه اگر در بعضی ادارات کم کاری دیدیم و یا فساد اداری (حقوق های نجومی..) شنیدیم، این را نباید به حساب اصل نظام گذاشت،.. اظهار داشتند: اساتید محترم برای شرکت هرچه فعال دانشجویان در انتخابات آنها را تشویق کنند و نباید به سرنوشت کشور بی تفاوت بود و نباید به خاطر کم کاری هایی که در قوای سه گانه است این را به حساب نظام گذاشت و با اصل نظام قهر بود. این شبهات را در دانشگاه ها مطرح کنید و پاسخگو باشید.
  • نماینده امام خامنه ای در آذربایجان شرقی با اشاره به اظهارات اخیر یکی از مسئولین، یادآور شدند: عده ای می گویند که ما بودیم که نگذاشتیم، کشور دچار جنگ شود!! در حالی که حضور ملت در صحنه ها، رزمندگان و ابزار دفاعی ما بود، همه این عوامل سبب شده .. اولاً خداوند حافظ این انقلاب و سایه امام زمان(عج) بر کشور ما است، این همه حضور ملت، حضور رزمندگان و حضور انقلابیون در صحنه ها.. و شما اساتید بزرگوار باید انقلابی بودن را به دانشجویان عزیز مقداری تفهیم بکنید./