دولت کارآمد مصالح کشور را فدای مصالح حزبی و فردی نمی کند./ شخصی که دارای روحیه انقلابی و پیرو ولایت فقیه عمل کند، می تواند برای پیشرفت کشور گام بردارد.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، در دیدار مسئولان و فعالان گروه های جهادی سازمان بسیج سازندگی سپاه عاشورا، اظهار داشتند: نامگذاری بسیج باعنوان “شجره طیبه” از سوی امام راحل گواهی بر اصالت و دلدادگی این نهاد انقلابی به نظام و ملت اسلامی است. و نقش بسیج در دوران دفاع مقدس و پیروزی انقلاب اسلامی بر کسی پوشیده نیست.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با بیان اینکه نباید فراموش کرد که نقش بسیج تنها به جنگ و هشت سال دفاع مقدس خلاصه نمی‌شود، ابراز داشتند: بعد از هشت سال دفاع مقدس نیز بسیج و سپاه در فعالیت‌های فرهنگی، در حوادث و سوانح پیش آمده ‌نیز حضور فعال و چشمگیر داشته و دارند.
  • حضرت آیت الله مجتهدشبستری بر اطلاع رسانی و آشناسازی مردم با خدمات و فعالیت‌های سپاه و بسیج تاکید و خاطرنشان کردند: قرارگاه خاتم الانبیاء متعلق به سپاه پاسداران است و تاکنون در امر سازندگی برکات بسیاری را برای کشور داشته است، فعالیت‌های این قرارگاه در سازندگی، آبادانی و عمران کشور بسیار چشمگیر بوده و حضور گسترده بسیج و سپاه در پروژه های عظیم اقتصادی و صنعتی، زمینه ی تعالی و قطع وابستگی به بیگانگان را در کوران تحریم ها بدنبال داشته و این خدمت ارزنده ای به اقتصاد کشور است.
  • نماینده ولی فقیه در استان اقدامات انجام شده توسط سازمان بسیج سازندگی استان را موجب دلگرمی ساکنان مناطق محروم و دور افتاده دانستند و تصریح کردند: این مجاهدت ها قطعاً سبب دلگرمی هرچه بیشتر این قشر از جامعه به نظام جمهوری اسلامی می شود.
  • امام جمعه تبریز با بیان اینکه بسیج و سپاه در کنار صیانت از امنیت و آرامش کشور فعالیت‌های بسیاری را به انجام رسانده است، یادآور شدند: این نهاد انقلابی در انجام فعالیت‌های فرهنگی بسیار خوش درخشید و در سوانح و حوادث پیش آمده ماننده سیل اخیر خدمات ارزنده‌ای ارائه کرد.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ویژگی اخلاص در نیروهای بسیجی و سپاه، آن را رمز موفقیت این نیروهای انقلابی عنوان کردند و افزودند: در سال‌های اولیه انقلاب بار سازندگی کشور بر دوش جهادسازندگی افتاد و چهره کشور را ترمیم کرد، اما این بسیج سازندگی است که امروز با فعالیت‌های عمرانی کشور را آباد و روحیه سازندگی را ترویج می دهد.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، ویژگی‌های انسان‌های جهادگر را مورد توجه قرار دادند و خاطرنشان کردند: اشخاص جهادگر با توکل بر خدا و به دوری از باندبازی، هوی و هوس، ریاست طلبی و اشرافی گری به دنبال خدمت به خلق خدا هستند و آستین را بالا زده و در مسیر پیشرفت کشور تلاش می‌کنند.
  • حضرت آیت الله مجتهدشبستری در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به ویژگی‌های دولت کارآمد، فرمودند: دولت کارآمد باید همین روحیه جهادی و اخلاص در عمل را در خود داشته باشد و به دنبال باندبازی و ریاست طلبی نبوده و از روحیه اشرافی گری تهی باشد، دولت کارآمد مصالح کشور را فدای مصالح حزبی و فردی نمی کند.
  • معظم له با تأکید بر انتخاب اصلح با توجه به معیارهای تبیینی رهبرانقلاب، اظهار داشتند: باید افراد اصلح را انتخاب کرد تا دولت انتخابی نیز دولت کارآمد باشد، شخصی که دارای روحیه انقلابی و پیرو ولایت فقیه عمل کند، چنین شخصی می تواند برای پیشرفت کشور گام بردارد. دولت کارآمد یعنی دولت ساده زیست و با اخلاص که مصالح ملی را به مصالح فردی ترجیح می‌دهند، اگر چنین افرادی انتخاب شوند ما شاهد پیشرفت کشور در تمام زمینه ها خواهیم بود./