آیت الله شبستری
آیت الله شبستری

دین اسلام در همه امور مسلمانان را به میانه‌روی توصیه کرده است

به گزارش دفتر حضرت آیت‌الله مجتهد شبستری به نقل از خبرگزاری شبستان،  معظم له پیش از آغاز درس خارج فقه که در حوزه علمیه آیت‌الله ایروانی به صورت مجازی برای طلاب برگزار شد، گفت: دین اسلام در همه امور مسلمانان را به میانه‌روی توصیه کرده است.

وی افزود: در دین مقدس اسلام نه تنها در امور معیشتی و اقتصادی میانه‌روی لازم است بلکه اسلام اسراف و زیاده روی بسیار مذمت شده است؛ حتی در مساله اعتقادات و عبادات هم این مساله وجود دارد و دستور دادند که باید اصل اعتدال رعایت شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره افراط و تفریط نابجای برخی در ارتباط با اهل‌بیت(ع)، بیان کرد: جمعی زمان حیات امیرمومنان امام علی(ع) پیدا شدند که ایشان را به عنوان اولوهیت مطرح کردند و حضرت هرچه نصیحت کردند اثر نگذاشت؛ از طرف دیگر کسانی بودند که حضرت را به عنوان خلیفه نپذیرفتند و ایشان را ثبت و لعن می‌کردند، امیرمومنان امام علی(ع) تا این حد مظلوم بودند.

تولیت مدرسه علمیه آیت‌الله ایروانی با بیان اینکه طبق روایات رسیده به دست ما میانه‌روی در عبادت هم بسیار مطلوب و لازم است، ابراز کرد: در نمازها به خصوص ائمه جماعت باید حال مامومین را رعایت  کنند سجده ها و نماز نباید زیاد طولانی و برای برخی طاقت فرسا باشد.

آیت‌الله شبستری درباره شعرخوانی اردوغان رئیس جمهور ترکیه در باکو، گفت: این صحبت‌های او تعجب‌اور است؛ زیرا اگر او واقعا از تاریخ همسایه خود خبر ندارد چطور رئیس جمهوری است که از تاریخ همسایگان خود بی‌اطلاع است؛ اما اگر خود را به ندانم‌کاری زده است باید فرد آشنا به تاریخ او را روشن کند.

وی افزود: باید یکی به اردوغان یاد آوری می‌کرد که سابقا آذربایجان به کجا تعلق داشت؛ همچنین خوب است که اردوغان ۸ سال دفاع مقدس ایران را به یاد بیاورد که رشادت ملت ایران توهمات صدام را از بین برد.