روحانیون و طلاب باید حقایق را به مردم نشان دهند و در مقابل اسلام ستیزی‌ها، استکبارستیزی کنند.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، ظهر امروز در مراسم افتتاحیه و راه‌اندازی بسیج اساتید طلاب و روحانیون با بیان اینکه انبیای الهی وظیفه تبیین آموزه‌های الهی و ارائه واقعیت‌ها به مردم را داشتند ابراز داشتند: اسلام به‌عنوان کامل‌ترین و جاودانه‌ترین دین برای بیان واقعیت‌ها به دور از خرافه‌ها و کم و کاستی به مردم جهان نازل شده است. علما نیز به‌عنوان ورثه‌های انبیاء به‌ویژه پیامبر اکرم (ص) وظیفه انعکاس واقعیت‌ها را به مردم دارند. روحانیون و طلاب باید حقایق را به مردم نشان دهند و در مقابل اسلام ستیزی‌ها، استکبارستیزی کنند.
  • امام جمعه معزز تبریز همچنین در ادامه خاطرنشان کردند: علت مخالفت با حکومت اسلامی توسط دشمنان، اسلامی و مستقل بودن این حکومت است که آنان مبارزه خود را از طریق راههای مختلف از جمله جنگ نرم و فرهنگی آغاز نموده اند که وجود صد و بیست شبکه ماهواره‌ای فارسی‌زبان و وجود چندین هزار کانال اجتماعی در فضای مجازی خبر از این مسئله می‌دهد.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با بیان اینکه دشمنان از طریق فضای مجازی به بیان شبهات و انتشار مطالب مبتذل می‌پردازند، تصریح کردند: دشمنان اسلام با استفاده از ابزار و تجهیزات موجود به ‌راحتی به مسائل دینی و مذهبی حمله می‌کنند که این هجمه ها تاکنون بی‌سابقه بوده است.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه هجمه های دشمن از صدر اسلام تا کنون بیش از هر زمانی است، افزودند: اسلام‌ستیزی و تشیع ستیزی توسط دشمنان و غاصبان بیش از هر دورانی است چرا که بعد از ۱۴قرن ولایت‌فقیه، حکومت می‌کند و دشمنان احتمال توفیق موضوع ولایت‌فقیه حتی در فکرشان نمی‌گنجند.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری، همچنین به ترویج تشیع لندنی در فضای مجازی اشاره و فرمودند: ایران هراسی و ترویج خرافات به‌منظور اختلاف‌افکنی بین شیعه و سنی در فضای مجازی صورت می‌گیرد که باید اساتید حوزه به‌منظور مقابله با این هجمه ها وارد میدان شوند.
  • رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، با بیان اینکه اساتید حوزه باید سخنرانان و صاحبان قلم ورزیده تربیت کنند، تاکید کردند: آذربایجان از نظر وعاظ انقلابی دچار مشکل است که باید در تربیت چنین افرادی اهتمام جدی به خرج دهند.
  • عمار آذربایجان انقلابی بودن و انقلابی ماندن را شاخصه بسیج عنوان کردند و فرمودند: جذب جوانان انقلابی، تقویت حلقه‌های صالحین، استفاده از فضای مجازی برای تبلیغ اسلام و جواب به شبهات دینی، ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی و استفاده از هیئت عزاداری از جمله مهم‌ترین کارهای بسیج اساتید طلاب و روحانیون است.
  • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، با اشاره به دشمنان خارجی و برخی افراد غربزده در داخل کشور، اظهار داشتند: در این شرایط کنونی که وضع برجام مشخص‌ و عهدشکنی‌های آمریکا بیش‌ازپیش ثابت شده است و با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب بارها به بدعهدی دولت آمریکا تاکید کرده بودند،.. دیگر بزک کردن آمریکا از سوی برخی غربزده‌های داخلی، جایز نیست./