روح اسلام ایجاب می کند؛ مسلمانان فریادرس سایر انسان ها باشند./ تضمین امنیت کشور بوسیله حضور مردم در انتخابات است.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ جمعی از اعضای جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با حضور در بیت نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز با حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری دیدار کردند.
  • در این دیدار معظم له با تبریک هفته هلال احمر و فرارسیدن میلاد باسعادت حضرت ولی عصر ارواحنا فدا (عج) با اشاره به اقسام حقوق در اسلام، اظهار داشتند: در دین اسلام سه نوع حقوق؛ اسلامی،انسانی و حیوانی مشخص شده است و این نشانگر جامعیت اسلام است.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) در ادامه افزودند: حقوق انسانی که بر اساس این حقوق اگر دیدید کافری از گرسنگی می میرد نمی توانیم بی تفاوت باشیم و نجات دادن انسانی از مرگ وظیفه هر مسلمانی است.
  • حضرت آیت الله مجتهدشبستری با بیان اینکه امروز مدعیان حقوق بشر بالاترین ناقضان آن شده اند، ابراز داشتند: امروزه دولت های غربی با حمایت از تروریسم، بی رحمانه انسانهای بی گناه را قتل عام می کنند، اما از این طرف جمعیت حمایت از حیوانات را تشکیل می دهند!
  • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان تاریخچه تشکیل هلال احمر خاطرنشان کردند: غربی ها مدعی هستند که پایه گذار حقوق بشر و صلیب سرخ در جهان هستند در حالی که پایه گذار اصلی این روحیه کمک رسانی به آسیب دیدگان و محرومان، چهارده قرن پیش دین مبین اسلام بوده است. لذا روح اسلام ایجاب می کند؛ مسلمانان فریادرس سایر انسان ها باشند.
  • امام جمعه تبریز با اشاره به حوادث اخیر در کشور، جمیعت هلال احمر را اولین سازمان کمک رسانی به آسیب دیدگان عنوان کرده و ابراز داشتند: در متون دینی ما آمده است؛ کمک رسانی به مصیبت دیدگان و افرادی که نیازمندند چه کمک مالی چه جانی، مخصوصاً توأم با اخلاص، عاشقانه و دلسوزانه باشد در پیشگاه خداوند متعال اجر فراوانی دارد و قطعاً این کمک ها ذخیره آخرت است.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بعد از وقوع حادثه؛ کمک رسانی مالی، غذایی و دارویی به آسیب دیدگان خدمت بزرگی است، در ادامه فرمودند: جمع آوری کمک های مردمی و توزیع این کمک ها بین سانحه دیدگان توسط عزیزان هلال احمر انجام می شود که جای تشکر و تقدیر دارد.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، خطاب به امدادگران فرمودند: شما امدادگران عزیز برادران و خواهران، در حوادث ثابت کردید که در خط مقدم امدادرسانی بوده و خدمات ارزشمندی را در حوادثی از قبیل زلزله و سیل،.. مخصوصاً سیل اخیر عجب شیر و آذرشهر و حوادث جاده ای انجام می دهید، این خدمات در درگاه خداوند اجر فراوانی دارد و شما باید مفتخر باشید، در سازمانی خدمت می کنید که مورد تشکر و رضای الهی هستید.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به انتخابات پیش رو فرمودند: ما در آستانه یک آزمون الهی قرار گرفته ایم، مقام معظم رهبری مکرر فرموده اند مسئله انتخابات یک امتحان الهی و این امتحان از ملت انقلابی ایران است که آیا به نظام وفادارند و خواستار ثبات مملکت خویش هستند و آیا می خواهند دشمنان از ابهت ملت ایران حساب ببرند یا نمی خواهند؟! قطعاً که می خواهند.. دشمنان از حضور ملت در انتخابات حساب می برند و این حضور مملکت را بیمه می کند و تضمین امنیت کشور بوسیله حضور مردم در انتخابات است./