آیت الله شبستری

رییس جمهور قول های خود را مرور کند/ مردم از دولت راضی نیستند

به گزارش دفتر حضرت آیت‌الله محسن مجتهدشبستری، معظم له در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، کارنامه دولت را در حوزه اقتصادی، فرهنگی و فضای مجازی نامطلوب و ضعیف بیان کرد و گفت: دولت در زمینه های مختلف خصوصاً حوزه بهداشت و درمان تلاش‌هایی انجام داد که جای تقدیر دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: با توجه به شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا مردم و مسؤولان قدردان زحمات پزشکان، پرستاران و کادر درمانی هستند حتی رهبر معظم انقلاب بارها از ایثار و تلاش جامعه سلامت تشکر کردند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری به تلاش دولت در تکمیل پروژه‌های عمرانی اشاره و بیان داشت: افتتاح پروژه‌های عمرانی بیانگر تلاش دولت در حوزه ساخت‌وساز است که جای تقدیر و تشکر دارد.

آیت‌الله مجتهدشبستری با تأکید بر اینکه دولت در حوزه اقتصادی و تأمین معیشت مردم موفقیتی نداشته است، عنوان کرد: نوسان ارز و طلا، تورم و گرانی اجناس ازجمله لوازم‌خانگی، خوراکی، مسکن و اتومبیل بدون اینکه کنترل شود هرروز به‌صورت حیرت‌انگیزی افزایش می‌یابد این وضع آشفته اقتصادی سبب شده مردم بخصوص مستضعفان و محرومان در سختی قرار بگیرند.

وی افزود: بارها دولت قول داد تورم و افزایش قیمت را مهار کند ولی عملاً اثری دیده نشد؛ امروز مردم ازنظر اقتصادی و معیشتی در تنگنا قرار گرفته و از عملکرد اقتصادی دولت ناراضی هستند؛ بنابراین می‌توان گفت دولت در حوزه اقتصادی کارنامه قابل قبولی ندارد.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به ارزیابی عملکرد دولت در حوزه فرهنگی پرداخت و گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران صبغه اسلامی دارد اما متأسفانه در دانشگاه‌ها، ادارات و مدارس این صبغه از جمله رعایت حجاب ضعیف شده است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری افزود: ادارات و دانشگاه‌ها در اختیار دولت است و می‌تواند با اجرای قوانین اسلامی مانع برخی ناهنجاری‌ها شود اما متأسفانه دولت در این حوزه نیز تلاشی انجام نداده و کارنامه مطلوبی ندارد.

آیت‌الله مجتهدشبستری درباره عملکرد دولت در کنترل فضای مجازی، اظهار داشت: عملکرد ضعیف دولت در خصوص فضای مجازی بسیار ناراحت‌کننده است، بارها بنده و برخی از اعضای محترم مجلس خبرگان و دیگر بزرگان حتی رهبر انقلاب در خصوص اصلاح فضای مجازی و کنترل آن به شورای عالی فضای مجازی تذکر داده‌ایم اما با همه این تذکرات اصلاحی دیده نشد.

وی افزود: در حال حاضر القای شبهات اعتقادی و سیاسی، تصاویر ناهنجار بعضاً مستهجن، شایعات بی‌اساس و … در فضای مجازی بسیار یافت می‌شود درحالی‌که می‌توان این آسیب‌ها را کنترل کرد اما شورای عالی فضای مجازی توجهی به این امر نمی‌کند؛ بنابراین دولت در حوزه فضای مجازی نیز کارنامه خوبی ندارد.

منبع خبر:
rasanews.ir/002lPf