زکات دارای برکات فراوانی برای جامعه است که توجه و ترویج آن یک وظیفه شرعی است.

  • به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي و امام جمعه تبريز؛ حضرت آيت الله محسن مجتهد شبستري، عصر امروز در جلسه شورای زکات استان، پرداخت زکات را عامل ریشه کنی و از میان رفتن فقر در جامعه اسلامی دانست و اظهار داشتند: اهتمام عمومی به فریضه زکات در طول عمر، یک امر ضروری و لازم است.
  • ایشان با بیان اینکه مدیریت صحیح و دقیق زکات و جمع آوری آن عامل پیشبرد اهداف و تقویت زیرساخت ها در کشور خواهد شد، ابراز داشتند: با توجه به شرایط اقتصادی و معیشتی مردم در کشور می توان گفت احیای زکات و ترویج آن از اوجب واجبات در جامعه است تا بخشی از مشکلات اقتصادی از این رهگذر رفع شود.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با بیان اینکه توزیع صحیح ثروت و ایجاد و ترمیم مراکز عام المنفعه از جمله برکات زکات است، خاطرنشان کردند: زکات یک حق الناس اجتماعی است، حق الناس در زکات از حق الناس فردی حساس تر و پاسخ گویی در برابر آن بسیار سخت است و باید در وقت خود و طبق دستور الهی به جا آورده شود.
  • امام جمعه تبریز با بیان اینکه مسأله زکات در قرآن در کنار مهم ترین فرایض اسلامی یعنی نماز ذکر شده است، افزودند: عمل به فریضه زکات عامل طهارت نفس و تقویت بُعد معنوی انسان می شود، زکات دارای برکات فراوانی برای جامعه است که توجه به آن و ترویج آن یک وظیفه شرعی است.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه اهتمام عمومی به پدیده زکات نیازمند فرهنگ سازی و بیان اهمیت و برکات زکات است، خاطرنشان کردند: باید از طریق مبلغان، روحانیت و عاملان زکات به بیان ارزش و اهمیت زکات پرداخت تا شاهد اهتمام و توجه بیشتر مردم به این امر باشیم./