شهیدان رجایی و باهنر، کم صحبت و مرد عمل بودند./ لازم است نظارت صحیح و کافی بر سیره و روش معلمان صورت گیرد.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری در دیدار جمعی از فرهنگیان استان آذربایجان شرقی به مناسبت ۸ اسفند آغاز هفته امور تربیتی با اشاره به تربیت اختیاری انسان، اظهار داشتند: انسان در کنار تربیت جبری که دیگر موجودات دارا هستند دارای تربیت اختیاری است. تربیت در عالم هستی بر دو نوع جبری و اختیاری بوده، تربیت جبری بر تمام موجودات هستی حاکم است، اما تربیت اختیاری مختص انسان برای رشد و تعالی از روی انتخاب و دستیابی به سعادت بشری است.
  • نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه تربیت اختیاری به وسیله عقل و وحی است، فرمودند: انسان با عقل خود می شناسد و تشخیص می دهد و در جایی که عقل بشری توان شناخت و معرفت ندارد پای وحی به میان می آید و مسیر صحیح تربیت و رشد و تعالی انسان را نشان می دهد.
  • امام جمعه تبریز با بیان اینکه تمام انسانها قابل تربیت و تعالی هستند، ابراز داشتند: انبیای الهی برای تربیت انسان مبعوث شده اند، انسان می تواند به وسیله تعالیم آسمانی از عالم خاکی به عالم افلاکی سعود کند و روح و جان خود را به تعالی برساند.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری سنین جوانی و نوجوانی را بهتر دوران برای تربیت انسان دانستند و خاطرنشان کردند: نتیجه تحصیل بدون تربیت، افرادی همچون بنی صدر، هویدا و نصیری در جامعه به وجود می‌آیند و جزء وطن فروشی و خیانت به کشور کاری از پیش نمی برند.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به شهیدان رجایی و باهنر، آنها را کم صحبت و مرد عمل نامیدند و ابراز داشتند: این دو شهید بزرگوار می دانستند که دانش آموزان تنها با تحصیل موفق نخواهند شد، از این رو آنها با فعالیت‌های خود و با اخلاص، دلسوزانه و بدون انگیزه کسب نام و شهرت مشغول فعالیت بودند، از این رو است که در دوره آنان نهال امور تربیتی کاشته شد.
  • حضرت آیت الله مجتهدشبستری با اشاره به ضرورت تربیت نسل جوان جامعه، تاکید فرمودند: لازم است معلمان بر رفتار و سیره خود توجه و دقت داشته باشند و لازم است نظارت صحیح و کافی بر سیره و روش معلمان صورت گیرد، همچنین نظارت ارزشی بر معلمان تربیتی لازم است.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با اشاره به گسترش فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و القای شبهات فراوان، اظهار داشتند: نقش تربیت و مسائل تربیتی بسیار ارزشمند است، امروز دشمن از طریق چنین ابزارهایی به دنبال انحراف در مسیر تربیت جوانان جامعه ایران است./