طیف شیرازی ها که مصداق علمای سوء هستند از ابتدا به بیگانه وابسته بودند

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تعرض صورت گرفته به سفارت جمهو ی اسلامی در لندن، گفت: امروز یکی از مصادیق بارز علمای سوء این طیف شیرازی ها هستند. آنان از ابتدا به بیگانه وابستگی داشته و به جای ترویج اسلام ناب و تشیع واقعی، ترویج خرافات می کردند.

 

به گزارش دفتر حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، معظم له در درس خارج فقه خود که پیش از ظهر امروز یکشنبه ۲۰ اسفندماه در مدرسه علمیه آیت الله ایروانی برگزار شد با اشاره به تعرض صورت گرفته به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن، گفتند: همانطور که در متون دینی از علمای متقی و از مبلغان مخلص اسلام تمجید و حتی آنها را از انبیای بنی اسرائیل نیز برتر دانسته اند، از علمای سوء، افرادی که در لباس عالم دینی هستند و دین خود را به دنیای خود می فروشند، مزدور اجانب می شوند، نسبت به مقدسات هتک حرمت می کنند و وجهه روحانیت را زیرسوال می برند تنقید صورت گرفته است.

 

ایشان افزودند: در یکی از روایات آمده است«صنفان من اُمّتی إذا صلحا صلحت اُمّتی و إذا فسدا فسدت اُمّتی» منظور علما و عمرا هستند، علت روشن است که گفتار و رفتار این دو دسته در سایر افراد و طبقات اثراتی دارد. خوبی های آنها اثرات مثبتی دارد و اگر اینها فاسد باشند در فساد امت تاثیر می گذارد.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت  نظام در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشتند: امام صادق(ع) در روایتی که در جلد هفتاد و هشت بحارالانوار آمده است می فرمایند؛«العامل علی غیر بصیره کالسائر علی غیر الطریق» آن فردی که عمل می کند ولی براساس بصیرت و شناخت صحیح حرکت نمی کند مانند فردی است که راهرو است ولی راه را اشتباهی می رود. هرچقدر با سرعت بیشتر راه رود از مقصد دورتر خواهد بود زیرا مقصد را نشناخته است.

 

ایشان افزودند: درمورد علمای سوء  در کتب روایی ابوابی وجود دارد، که ضرر اینها از هر شروری بیشتر است. اگر اشرار به جسم انسان ها ضرر وارد می کند اینها ارواح مردم را فاسد می کنند، در زمان ما یکی از مصادیق این دسته که مصداق بارز علمای سوء به شمار می روند این طیف شیرازی ها هستند، از ابتدا که اینها پیدا شدند معلوم بود عادی نبوده و به بیگانه وابستگی دارند.  آنان به جای ترویج اسلام ناب و تشییع واقعی، ترویج خرافات می کردند. قمه زنی را تجویز و تشویق می کردند و بدعت های دیگری که اصلا «لم یعلم من الدین» و «انه لیس من الدین» و بدعت ها را رواج می دادند.

 

متولی و مسؤول مدرسه علمیه آیت الله ایروانی، اظهار داشتند: آنها بودجه های کلانی در این راه مصرف می کنند و هجده شبکه تلوزیونی راه انداخته اند، البته باید توجه شود این شبکه ها با مبالغ کم ایجاد نمی شود، مشخص بود این پول ها از جایی تامین می شود، آنان با راه اندازی این تعداد شبکه تلوزیونی به ترویج خرافات و بدعت ها می پردازند تا اینکه جریان اخیر(تعرض به سفارت جمهوری اسلامی در لندن) پیش آمد.

 

ایشان افزودند: این طیف اخیرا چند نفر اوباش را اجیر کرده تا به سفارت ایران در انگلیس تعرض کنند، در اخبار هم نشان دادند که آنان پرچم جمهوری اسلامی ایران را برداشته و پرچم خود را بالا بردند، وظیفه انگلیس حفاظت از سفارت دیگر کشورها است ولی طبق شواهد و اخبار دقیق دولت انگلستان تا سه ساعت اقدامی علیه آنان انجام نداد. بنابراین اگر تصور می شد این طیف  ۹۹ درصد انگلیسی هستند با این اتفاق سبب شد وابستگی آنان صددرصد اثبات شود و نشان داد که طیف شیرازی ها دست نشانده انگلیسی ها هستند و البته هدف آنان اختلاف افکنی میان شیعه و سنی است.

 

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در پایان تاکید کردند: این طیف علنا مخالفت خود را با انقلاب نشان دادند و وجهه شیعه را مشوه کردند. امیدواریم خداوند اسلام را از دست  علمای سوء که مزدور اجانب هستند نجات دهد.