عده ای به آرمان های امام و خون شهداء جفا می کنند./ باید مطالب و خاطرات امام برای مردم تبیین شود./ صحبت ها و سیره امام بزرگوار برای همه اسوه و الگوست.

 • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ پیش از ظهر امروز حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، در اولین جلسه سیاستگذاری و برنامه ریزی استان در سال جدید که با حضور جمعی از مسئولان کشوری لشکری برگزار شد، اظهار داشتند: انقلاب اسلامی در دنیا از بی نظیرین انقلاب هاست و قابل مقایسه با سایر انقلاب ها (روسیه و فرانسه ..) نیست، چون امام یک رهبر معمولی نبود، امام رهبری بود که توانست به حکومت ۲۵۰۰ساله شاهنشاهی خاتمه دهد، نه تنها در ایران بلکه توانست تحولی در جهان بشریت به نفع عالم اسلام تمام کند.
 • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) در ادامه خاطرنشان کردند: اسلام معروف شده بود به عنوان؛ دین افیون ملت ها .. امام(ره) آمد و اسلام را احیاء کرد و ثابت نمود که دین افیون ملت ها نیست، مخصوصاً دین مقدس اسلام دینی است پویا و دین تحرک است و می تواند یک انقلابی خلق کند، که توانست آن رژیم کذایی را در زباله دان تاریخ پرت کند.
 • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با تاکید بر هرچه باشکوه برگزار کردن مراسم ارتحال، زنده نگه داشتن یاد و خاطره امام خمینی(ره) را لازم دانستند و فرمودند: امام بزرگوار که هم صحبت هایش و هم سیره اش برای همه اسوه و الگوست، باید مطالب و خاطرات امام برای مردم لااقل در ایام سالگرد تبیین شود که ایشان در مسائل داخلی چه نظری داشتند؟
 • معظم له با اشاره به کلام معروف امام رضوان الله علیه که فرموده بودند: نگذارید این انقلاب دست نامحرمان بیفتد، .. در ادامه افزودند: باید روی این بیانات کار کرد تا برای مردم یادآوری شود تا متوجه شوند که چطور امام(ره) نهال انقلاب را پرورش داده اند، روح امام نگران است که مبادا این انقلاب دست نامحرمان بیفتد.
 • نماینده مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر حضور گسترده مردم در انتخابات؛ حضور آگاهانه و انتخاب اصلح را مهم دانستند و ابراز داشتند: امام خمینی(ره)، مردم سالاری دینی را تحقق عینی بخشید و این جمهوری اسلامی است که مردمی بودن در کنار اسلامی بودن، هر دو باید رعایت شود و ایشان نیز بر حضور گسترده مردم در انتخابات تاکید داشتند.
 • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع)، با اشاره به توصیه های امام(ره) راجع به سیاست خارجی و خصومت های استکبارجهانی مخصوصاً درباره آمریکا، خاطرنشان کردند: از آرمانهای مهم امام؛ یکی آزاد سازی جهان اسلام و دیگری احیای احکام و معارف اسلامی بود و فقط هدف امام این نبود که ایران فقط آزاد شود، و به فکر کشورهای اسلامی دیگر هم بودند، تا اینکه این انقلاب با رهبری امام و پشتیبانی ملت ایران به ثمر رسید.
 • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به صحبت های اخیر عده ای که می گویند؛ ما در عراق و سوریه چه کار داریم؟ و چرا به این ها کمک می کنیم! .. آن را جفا به آرمان های امام رحمه الله علیه و خون شهداء دانستند و فرمودند: در صحبت های امام از آزادسازی جهان اسلام زیاد بود، واقعاً خیلی کم لطفی است که این حرف ها گفته شود. اگر امام خمینی(ره) الان در قید حیات بود کمک نمی کرد؟
 • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه اگر کمک ایران (نیروهای قدس ..) به کشورهای اسلامی نبود، عراق هم اشغال شده بود، تصریح کردند: کمک به کشورهای اسلامی از آرمان های بلند امام است و مردم نباید غلفت کنند، که هدف مزدوران استکبار از حمله به عراق و سوریه در اصل تصرف ایران بود.
 • امام جمعه تبریز با تاکید بر هرچه باشکوه برگزارنمودن مناسبت های ملی، فرمودند: گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۵خرداد (تهران و قم)، هفتم تیر (شهادت دکتر بهشتی)، لازم و برای ما یک فریضه است، روز قدس، جهانی و از یادگارهای امام(ره) است و باید هرچه باشکوه تر و مثل راهپیمایی ۲۲بهمن گسترده تر برگزار شود.
 • حضرت آیت الله مجتهد شبستری، ماه مبارک رمضان را یک فرصت عنوان کردند و فرمودند: از این فرصت ها باید به نحو احسن استفاده کرد و حداکثر بهره برداری معنوی را نمود.
 • ایشان با اشاره به هجمه های فرهنگی غرب بر علیه جوانان، ماه مبارک رمضان را فرصتی ارزشمند برای جذب آنها دانستند و تاکید فرمودند: برای مأنوس شدن جوانان با مسائل معنوی، ارزشهای دینی، تفسیر قرآن و آشنایی هرچه بهتر آنها با معارف اسلامی، در ماه مبارک رمضان بایستی برنامه ریزی شود./