عده ای در ظاهر صحبت می کنند و شعار می دهند ولی در عمل خبری نیست./ دشمنان در تلاش هستند از راه تضعیف اقتصاد کشور، مردم را نسبت به نظام اسلامی سست کنند.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، ظهر امروز در دیدار جمعی از نمایندگان تشکل های کارگری، کارفرمایی و تعاونگران استان به مناسبت گرامیداشت هفته کارگر، اظهار داشتند: در دین مقدس اسلام،چهارده قرن پیش تمامی روزها؛ روز کار و کارگر از طرف پیشوایان دینی علیه السلام اعلام شده است.
  • نماینده امام خامنه ای(دامت برکاته) در ادامه با تبریک فرارسیدن اعیاد شعبانیه و آغاز هفته کارگر افزودند: در دین مبین اسلام کار جزء عبادات است و ضمن تمجید برای کار و کارگر تشویقات فراوانی شده است که در هیچ مسلک و مرامی اینطور نیست.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه مسئله بیکاری به یکی از معضلات مهم کشور تبدیل شده است، خاطرنشان کردند: متاسفانه در سال های اخیر بخاطر پاره ای از ضعف مدیریت ها و اشکالاتی که در مملکت وجود دارد این معضلات هنوز حل نشده است. با توجه به اینکه مقام معظم رهبری بارها در این رابطه توصیه هایی کرده اند و بایستی هرچه زودتر این معضل بیکاری حل شود.
  • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، بیکاری جوانان، خصوصاً فارغ التحصیلان دانشگاه ها را صدمه ای جبران ناپذیر به کشور دانستند و تاکید فرمودند: با توجه به اینکه قدرت خرید مردم در سال های اخیر کم شده است، استفاده از کالاهای خارجی منجر به راکد شدن بازار داخلی شده و در نتیجه بیکاری جوانان کشور را به دنبال دارد.
  • امام جمعه تبریز با اشاره به ورود چشمگیر کالاهای خارجی از گمرک و مناطق آزاد، اظهار داشتند: قاچاق اجناس خارجی بطور کامل ریشه کن نشده است، عده ای در ظاهر صحبت می کنند و شعار می دهند ولی در عمل خبری نیست و می بینیم کالاهای خارجی در بازار فراوان و هنوز مسئله قاچاق حل نشده است. باید جلوی قاچاق کالا از گمرک و مناطق آزاد کشور گرفته شود و فروش اجناس داخلی نه تنها در تبریز بلکه در سر تا سر کشور تسری پیدا کند.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری، مصرف تولیدات داخلی را مستلزم فرهنگ سازی دانستند و تاکید فرمودند: شما عزیزان، کارگران و کارآفرینان محترم سعی کنید تولید را افزایش دهید، بالاخره مشکلات رکود حل خواهد شد و دستور مقام معظم رهبری است که جلوی ورود بی رویه کالاهای خارجی گرفته شود و کالاهای داخلی مصرف گردد و اگر این وضعیتی که در تبریز بوجود آمده؛ اصناف و کسبه این شهر از فروش کالاهای خارجی خودداری می کنند به سایر شهرهای کشور نیز تسری پیدا کند.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) با بیان اینکه تنها تشکیل جلسات کافی نیست، فرمودند: امسال از سوی رهبرانقلاب سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده و باید این سال متفاوت از سال های گذشته باشد و فرقی آشکار، هم در تولید و هم در اشتغال ایجاد شود که این از انتظارات و مطالبات رهبری و ملت است و امیدواریم این مطالبات محقق گردد.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به هجمه های دشمنان در ایجاد اختلاف بین مردم و نظام تاکید فرمودند: دشمنان در تلاش هستند از راه تهاجم فرهنگی، تضعیف اقتصاد کشور و ایجاد نومیدی در جامعه، اختلاف ایجاد کرده و مردم را نسبت به نظام اسلامی سست کنند.
  • ایشان در ادامه الطاف الهی را همیشه شامل حال ملت ایران دانستند و افزودند: همیشه مردم ایران با حضور پرشور و شرکت در راهپیمایی ها ۲۲ بهمن … وفاداری خود را نسبت به نظام اسلامی نشان می دهند، و حالا که در آستانه انتخابات شوراها و ریاست جمهوری واقع شده ایم، خواهیم دید که مردم باز هم باشور در انتخابات شرکت خواهند کرد.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با تاکید بر انتخاب آگاهانه مردم در انتخابات پیش رو ، فرمودند: مردم باید فردی را انتخاب کنند؛ که اصلح، دلسوز، دیندار و متعهد، افرادی که اهل شعار نیستند و اهل عملند، تابع فرامین رهبری که دلسوز است، به سخنان نائب امام زمان (عج) گوش فرا می دهند./