عزاداری ها و گریه های محرم مقدمه‌ای برای شناخت مرام حسینی باشد

 • به گزارش دفتر حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، به نقل از شبستان، معظم له در مراسم تودیع و معارفه دبیران کل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، اظهار کرد: یکی از پرخاصیت ترین موجودات این عالم نور است. نور خواص فراوانی دارد. از جمله این خواص سرعت سیر و تشخیص اشیا از همدیگر است و نور خورشید هم که خواص خود را دارد. نور سرعتی بالغ بر ۳۰۰ هزار کیلومتردر ثانیه دارد و از سرعت صوت هم بیشتر است. یک خاصیت دیگر هم تشخیص اشیا از یکدیگر است و اگر نور خورشید نباشد، نمی توان اشیا را از همدیگر تشخیص داد و بدون آن رشد امکان پذیر نیست.
 • رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) افزود: در زیارت جامعه کبیره که شیخ صدوق از امام علی النقی(ع) نقل کرده بیش از هفت هشت مورد کلمه نور و انوار درباره اهل بیت(ع) به کار رفته است. خواص نور مادی را در نور معنوی عترت(ع) هم می بینم. در اثر نور حسینی و نور اهل بیت(ع) افکار پرورش می یابد. همین انقلاب اسلامی نشأت گرفته از نهضت حسینی است. حق از باطل به وسیله این خاندان تشخیص داده می شود. عجیب تر از همه سرعت سیر در نور اهل بیت(ع) است.
 • حضرت آیت الله شبستری تصریح کرد: اولین زائر اباعبدالله(ع)، جابر بن عبدالله انصاری است. در حج دو میلیون مسلمان شرکت می کنند اما امروزه بیش از ۲۰ میلیون تن در اربعین حسینی حضور دارند این خیلی عجیب بوده و قریب به معجزه است. امیدواریم از این عزاداری ها که در ماه محرم انجام می گیرد حداکثر استفاده شود و این عزاداری ها و گریه ها مقدمه ای برای شناختن مرام حسینی باشد و سیاه پوشی های محرم از اکنون مشخص کرده که بسیار باشکوه تر از سال های قبل خواهد بود.
 • رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) تأکید کرد: امیدواریم پیروان مکتب حسینی از این چراغ هدایت بیشتر بهره مند شوند و بعضی از دشمنان مثل وهابیت و به تعبیر دیگر تسنن آمریکایی و یا تشیع لندنی، امیدواریم شرشان به خودشان بازگردد.
 • وی درباره دبیران سابق و جدید مجمع جهانی اهل بیت(ع) بیان کرد: هر دو شخصیت بزرگوار، خدوم هستند. آقای اختری در سوریه، لبنان و چند سال در دفتر بین الملل مقام معظم رهبری حضور داشت. در مجمع جهانی پرکاری ایشان قابل تقدیر است. گاهی من ساعت ۹ شب تلفن می زدم ایشان در دفتر مشغول کار بود. زحمات ایشان قابل تقدیر است امیدوارم در هر کجا که مسئولیت بگیرد، موفق و موید باشد.
 • آیت الله مجتهد شبستری ادامه داد: حجت الاسلام والمسلمین رمضانی در هامبورگ بوده و با شیعیان ارتباط فراوانی داشته است و از طرف مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای به عنوان دبیر کلی مجمع جهانی اهل بیت(ع) منصوب شده است، به ایشان تبریک عرض می کنم و آرزوی موفقیت دارم.
 • وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم مجمع در حمایت از شیعیان و پیروان اهل بیت(ع) موفق باشد، همچنین عامل وحدت و در عین حال خدوم باشد. در سایت خبرگزاری اهل بیت(ع)، ثقلین و … بیش از پیش موفق باشد.
 • شایان ذکر است رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر «رضا رمضانی» را به‌عنوان دبیرکل جدید مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) منصوب کردند.
 • حضرت آیت الله العظمی «خامنه ای» در این حکم، “رویکرد تحول‌گرا و متناسب با شرایط حساس بین‌المللی و جایگاه مهمّ پیروان اهل‌بیت علیهم‌السلام” و “استفاده از نیروهای فکری، جوان، کارآمد و مجرّب” را به دبیرکل مجمع توصیه کرده اند.
 • ایشان همچنین از “تلاش‌های دیرپا و مخلصانه” حجت‌الاسلام والمسلمین «محمدحسن اختری» دبیرکل سابق مجمع قدردانی کردند.
 • آقای دکتر رمضانی به مدت ۱۲ سال در اروپا فعالیت های دینی و تبلیغی داشته است (ریاست مرکز اسلامی امام علی(ع) وین در اتریش از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۸ و مدیر مرکز اسلامی هامبورگ در آلمان از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۷) و ریاست “اتحادیه اروپایی علماء و تئولوگ‌های شیعه” را نیز برعهده دارد.
 • وی که بیش از ۶۰ اثر علمی به زبان های فارسی، عربی، انگلیسی، آلمانی، مالایی و ترکی دارد، در دوره های چهارم و پنجم مجلس خبرگان رهبری به عنوان نماینده مردم استان گیلان انتخاب شده است.