علامه طباطبائی(ره) یک فرد نبود، بلکه یک امت بود.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهدشبستری در دیدار دست اندرکاران و اعضای ستاد برگزاری همایش بزرگداشت مقام علامه طباطبائی(ره) اظهار داشتند: همایش بزرگداشت مقام علامه طباطبائی(ره) در مصلی اعظم امام (ره) با شکوه و عظمت خاصی برگزار شد که برای مردم غیور تبریز و جامعه اسلامی مایه افتخار است.
  • امام جمعه تبریز با اشاره به جایگاه علامه در جامعه اسلامی خاطر نشان کردند: در تعبیر قرآن مجید بعضی شخصیت ها یک فرد نیستند، بلکه یک امت اند، علامه طباطبائی(ره) به تنهایی توانست با نوشتن تفسیر المیزان، که کار یک نفر نبود بلکه گروهی را می طلبید، .. این را ثابت کرد که علامه یک فرد نبود، بلکه یک امت بود.
  • معظم له با اشاره به سبغۀ تالیفی و تحقیقی علامه (ره) و همت ایشان به برگزاری کلاس های تفسیر و فلسفی متعدد افزودند: به برکت تلاش های این عالم وارسته نه تنها جامعۀ اسلامی بلکه بسیاری از جوامع علمی جهان از ژرفای مباحث اسلامی بهره مند شدند.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری، ضمن تقدیر از اهتمام مسئولین به برگزاری این همایش خاطر نشان کردند: برگزاری مجالس علمی مزین به نام علامه طباطبایی (ره) مصداق بارز تعظیم شعائر دینی و تجلیل از چهره های شاخص جامعه اسلامی است.
  • گفتنی است؛ در پایان این دیدار از تمامی دست اندرکاران برگزاری همایش ملی اخلاق علم و اخلاق حرفه ای در مکتب علامه طباطبایی (ره) تقدیر شد./