قدیس سازی افراد و ملحد نامیدن منتقدین صحیح نیست./ آیا زندگی برخی مسئولین مانند زندگی امام و رهبری است؟!

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، شب گذشته در نشست هم اندیشی فعالان فرهنگی استان که با حضور جمعی از فرهیختگان و فعالان فرهنگی در بیت معظم له برگزار شد، اظهار داشتند: در داخل کشور عده ای در ظاهر از امام (ره)، مقام معظم رهبری و انقلابی بودنشان دم می زنند اما در باطن چیزی از اهداف امام (ره) نفهمیده اند.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با بیان اینکه دلسوزان فرهنگی باید از هر راهی که دشمن وارد می شود وارد شوند، فرمودند: بی تفاوتی مختص انسان بصیر نیست. اسلام انسان را به حیات دعوت میکند نه ملت مردگی!.. ممکن است در بین راه، انسان مردد شود و راههای مقابله را تشخیص ندهد، لکن راه ولایت راه نجات است. در صدر اسلام بسیار بودند افرادی مانند حجر بن عدی که تحت فشار معاویه هیچگاه از راه ولایت خارج نشد. در عین حال، طلحه و زبیرهایی نیز بودند که در صدر نهضت بسیار فداکار بودند اما وقتی مسئله پست و مقام مطرح شد قافله را باختند. حضرت علی علیه السلام اهل دیانت و عدالت بود و اهل تبعیض و حقوق های نجومی نبود. فلذا طلحه و زبیر تحمل نکردند.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به وضعیت زندگی بزرگان اسلام ابراز داشتند: آیا زندگی برخی مسئولین مانند زندگی امام و رهبری است؟! دهه فجر بهترین فرصتی است تا برخی از ناگفته ها بیان گردد.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برخی سخنرانی ها اظهار داشتند: قدیس سازی افراد و ملحد نامیدن منتقدین صحیح نیست؛ در مجالس سخنرانان باید عفت کلام داشته باشند و همه جناح ها بر واقع گویی تکیه کنند.
  • رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، در ادامه تاکید فرمودند: سرنوشت جداکنندگان از راه ولایت را تبیین کنید. از ملی مذهبی ها گرفته تا جریان ها و گروه های معاند انقلاب باید برای مردم تبیین گردد. نفاق جدید و نفاق قدیم برای مردم تبیین شود. سرانجام نفاق قدیم مشخص شد اما نفاق جدید همچنان مشغول کار و درحال بزک کردن آمریکاست.
  • نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه عده ای بعد از عهدشکنی های آشکارِ آمریکا، بازهم دست بردار نیستند، .. ابراز داشتند: برجام به آن وضعیت تبدیل شد و نقض آشکار انجام گردید اما باز هم توجیه میکنند. مقام معظم رهبری اگر از اول مانع میشد، بهانه دست آقایان می افتاد. اما امروز نتیجه اعتماد بر آمریکا مشخص شد و باید از نیمه راه پرمخاطره و خسران آفرین بازگشت./