مردم آذربایجان، در عرصه اقتصاد مقاومتی از سایر استان ها پیشتازند./ دولت و مجلس با همکاری مردم در تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری تلاش کنند.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، ظهر امروز؛ حضرت آیت الله مجتهد شبستری در دیدار حسن قشقاوی معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه، اظهار داشتند: مردم آذربایجان، مردمانی غیور، باهوش و پرکاری هستند و در عرصه اقتصاد مقاومتی از سایر استان ها پیشتازند.gh-950124 (5)
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با اشاره به تلاش بی وقفه مسئولان محترم استان در استانداری و سایر نهادهای دولتی ابراز داشتند: در جلساتی که در زمینه اقتصاد مقاومتی برگزار شده و ما توفیق شرکت و صحبت پیدا کرده ایم، استان آذربایجان به عنوان پیشتاز اقتصاد مقاومتی معرفی شده است.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به نقش مردم تبریز در تحقق این مهم افزودند: این حرکت انقلابی ابتدا با نصب تابلو روی شیشه مغازه ها؛ که ما فقط “کالای ایرانی می فروشیم” از صنف کفش فروشان شروع شد و این تسرّی پیدا کرد به سایر صنف ها .. صنف البسه فروشان، صنف لوازم خانگی .. و امیدواریم این حرکت به سایر استان های کشور نیز تسرّی پیدا کند.gh-950124 (6)
  • نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، تحقق اقتصاد مقاومتی را در همکاری بین مردم با دولت دانستند و خاطرنشان کردند: مردم باید از خرید کالاهایی که مشابه اش در داخل تولید می شود خودداری کنند و دولت هم باید عملاً وارد شود و از واردات بی رویه کالاهای غیرضروری جلوگیری نماید و با این عمل، اطاعت از فرامین مقام معظم رهبری را عملاً ثابت کنند.
  • امام جمعه تبریز نقش مجلس را در امر تحقق اقتصاد مقاومتی موثر دانستند و فرمودند: مجلس علاوه بر حرمت شرعی باید حرمت قانونی داشته باشد و هم دولت و هم مجلس از واردات بی رویه کالاهای قاچاق جلوگیری کنند که علاوه بر واجب قانونی یک واجب شرعی است و باید عملاً وارد شده و به شعار اکتفا نکنند.gh-950124 (21)
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع)، با بیان اینکه در این شرایط اقتصادی، مصالح کشور ایجاب می کند تا دولت و مجلس دست در دست هم دهند و با همکاری مردم در تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری تلاش کنند، اظهار داشتند: برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی باید موانع قضایی و بانکی از سر راه کارخانجات و تولیدکنندگان برداشته شود و اگر هم مشکلاتی هست برطرف گردد. اگر تولید داخلی رونق پیدا کند اشتغال بیشتر شده و مشکلات و معضل بیکاری هم برطرف می شود./