مردم ایران دست برادران سوریه را بگیرند./ اخراج دشمنان و آزادی سوریه آزادی ایران است.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهدشبستری در دیدار اعضای ستاد پشتیبانی جبهه مقاومت استان فرمودند: در این شرایط مردم سوریه جنگ زده واقعی هستند و بیشترین نیاز مردم سوریه مالی و لوازم اولیه زندگی می باشد که وظیفه اخوت و هم نوع دوستی ایجاب میکند تا مردم ایران که به ایثارگری معروف هستند بار دیگر در عرصه حضور یافته و دست مردم جنگ زده سوریه را بگیرند.
  • نماینده امام خامنه ای (دام برکاته) در ادامه خاطرنشان کردند: یکی از علائم مومنین بهشتی با سخاوت بودن آنهاست که چندین بار در قرآن کریم و احادیث ائمه اطهار علیه السلام به این امر توصیه شده است.
  • امام جمعه تبریز با بیان اینکه کمک های مردمی نقش ویژه ای در پیروزی های جبهه مقاومت دارند افزودند: مردم سوریه پنج سال است که با استقامت خود و کمک های جبهه مقاومت، حضور حزب الله و مدافعان حرم توانسته اند پیشرفت های نظامی خوبی داشته باشند، در نبردهای اخیر نیز بخشی از مناطقی که در دست مزدوران بود آزاد شده و مردم این مناطق به کمک نیاز دارند باید اقداماتی در این راستا انجام پذیرد.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) نقش ادارات، مساجد و هیئات مذهبی در راستای جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی را مهم دانسته و افزودند: مسئولین ارگان ها این مسائل را به زیر مجموعه های خود تبیین کنند و در مساجد نیز برای کمک به مردم جنگ زده و آوارگان سوریه کارهای تبلیغاتی صورت گیرد.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری در بخشی از سخنان خود توصیه نمودند: مردم در کمک های غیر نقدی خود لباس های مناسب و تازه را به مدافعان حرم اهدا کنند و در بحث کمک های نقدی نیز با توجه به نیاز منطقه بیش از این ها به کمک نیاز دارند.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری، موقعیت کشور سوریه را مهم دانسته و تصریح کردند: مسئله سوریه یک مسئله معمولی نیست و اخراج دشمنان و آزادی سوریه آزادی ایران است اگر کمک های مالی و مدافعان حرم نبودند تروریست ها ایران را مورد هجمه قرار داده بودند.