مردم بصیر برای حمایت از نظام در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت می کنند


نماینده خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، گفت: مردم بصیر با وجود مشکلات در راهپیمایی شرکت کرده و حمایت خود از نظام و ولایت را نشان می دهند

به گزارش دفتر حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، معظم له در مراسم سخنرانی خود که شامگاه یکشنبه ۲۱ بهمن در مسجد نور تهران برگزار شد با اشاره به ویژگی های انقلاب اسلامی، گفت: این انقلاب مخصوص به یک حزب و یک عده از مردم نبوده بلکه مربوط به قاطبه مردم است.

وی افزود: دیگر ویژگی این انقلاب وجود رهبری است که یک مرجع تقلید عالم و عادل است. امام علاوه بر اعلمیت و ساده زیستی موِید از نزد خدا بود و می توان گفت که با امام زمان(ع) مرتبط بود.

نایب ریس جامعه روحانیت مبارز در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: آقای مرتضایی فرد که وزیر شعار بود ملازم آیت الله طالقانی بود. از او شنیدم که می‌گفت؛ ۲۱ بهمن بختیار اعلام حکومت نظامی کرد. امام خمینی(ره) کاغذی برداشت و نوشت که به مردم اعلام کنید حکومت نظامی بختیار امروز باید نقض شود. آیت الله طالقانی زمانی که شنید به امام(ره) زنگ زد و سوال کرد که من پیش بینی می کنم این اقدام فاجعه شود و خون تهران را بردارد.

وی افزود: آیت الله طالقانی به امام(ره) گفت که‌؛ اینها به مردم رحم نمی‌کنند و خواهش می کنم ار دستور خود عدول فرمایید. وزیر شعار می گوید پس از پایان مکالمه آیت الله طالقانی شروع به گریه کردن کرد و گفت؛ من ظن داشتم که امام راحل(ره) با امام زمان(عج)ارتباط دارد ولی الان برایم ثابت شد. زیرا وقتی اصرار کردم امام گفت این حکم دستور من نیست و به من نیز دستور داده شده است. این انقلاب یک انقلاب عادی نیست. امام فقط متکی به خدا بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به دستاوردهای انقلاب، گفت: از منظر سیاسی و بین المللی جای بحث نیست که به موفقیت دست پیدا کرده ایم. امروز عظمت سیاسی بین المللی جمهوری اسلامی را همه کشورها اذعان می‌کنند.

وی افزود : امروز کشوری مستقل تر از ایران اسلامی پیدا نمی‌شود. البته برخی ادعای استقلال می‌کنند ولی مقداری به بیگانگان وابستگی دارند. از نطر آزادی در عرض این چهل سال ۳۸ انتخابات برگزار کرده ایم.

ریس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: پیش از انقلاب مردم امکان رای به شخص مورد نطر خو را نداشتند. از منظر علم و تکنولوژی، روزی سیم خاردار نداشتیم ولی امروز پهپاد های پیشرفته و موشک های بالستیک در کشور ساخته می‌شود.

وی افزود: امروز ۸۰ درصد مراجعان ناباروری به پژوهشکده رویان درمان می شوند. از منظر کمیت در بخش دانشگاهی پیشرفت های شگرفی در انقلاب اسلامی رخ داده است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به پیشرفت ها در زمینه عمران و آبادی در کشور، گفت: در زمینه راهسازی و توزیع برق و گاز کشور در طول انقلاب اسلامی اقدامات بزرگی انجام شده است. می‌توان گفت در طول ۴۰ سال انقلاب اسلامی به اندازه ۴۰۰ سال زمان سلطنت پیش از انقلاب کار انجام شده است.

وی ادامه داذ: از نظر پیاده سازی اسلام می‌توان گفت که آنطور که شاید و باید به آرمان های انقلاب دست پیدا نکرده ایم. پیش از انقلاب اسلامی از برگزاری نماز در مدارس و دانشگاه ها و همچنین قرایت قرآن خبری نبود ولی امروز تمامی دانشگاه ها و اغلب مدارس نمازخانه دارند و نماز به جماعت در برخی از آنها برگزار می‌شود.

آیت الله شبستری با اشاره به پیشرفت های اقتصادی، گفت: پیش از انقلاب فقط نفت صادر می کردیم ولی امروز صادرات غیرنفتی بسیار زیادی داریم و البته مشکلات اقتصادی امروز همچون بیکاری و کاهش تولید وجود دارد که یکی از دلایل آن تحریم های خارجی است. مورد بعدی ضعف مدیریت است که سبب شده این مسائل بوجود بیاید که اگر به فرمایشات رهبری توجه می شد بیشتر این مشکلات پیش نمی آمد.

وی ادامه داد: اصلاح ساختار بانکی در کشور ازجمله دستورات رهبری است که باید به آن توجه شود که مشاهده می‌کنیم بانک ها به بنگاه داری روی آورده اند. این مشکلات به دلیل ضعف مدیریت است و به اصل انقلاب ربطی ندارد. مشکلات پایان خواهد یافت و البته باید توجه شود مردم بصیر این مشکلات را می‌دانند ولی با این حال در راهپیمایی و حمایت از انقلاب اسلامی شرکت می‌کنند.