مسئولین کشور باید در گزینش‌ها مواظب باشند افراد منتسب به فتنه نفوذ نکنند./ نقض عهد هم ثابت شد، دوباره دل بستن به آمریکا بی‌انصافی است.

 • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، ظهر امروز در همایش بزرگداشت حماسه تاریخی هشت و نهم دی که در تالار اجتماعات مصلی امام(ره) و با حضور باشکوه مردم ولائی و غیور تبریز برگزار شد، با تاکید بر اینکه فتنه88 به دست دشمنان خارجی و فریب خوردگان داخلی در کشور پدید آمد، ابراز داشتند: این فتنه با معانی آزمایش، غربالگری، آزار، اذیت، فریب .. از فتنه که در قرآن آمده منطبق است و اطلاق عنوان فتنه بر آن بی دلیل نبود، ضمن اینکه مقام معظم رهبری راجع به فتنه 88 بیش از 100 بار در هفت ساله اخیر از کلمه فتنه استفاده کرده‌اند.
 • نماینده امام خامنه ای (دامت برکاته) با اشاره به اینکه اسرائیل دخالت مستقیمی در این فتنه بزرگ داشت، فرمودند: قرائن و شواهد فراوانی در دست است که از سال 84 به صورت علنی برای براندازی اظهار نظر می‌کردند و دنبال فرصتی می‌گشتند تا با نافرمانی مدنی اهداف خود را پیاده کنند که انتخابات 88 فرصت مناسبی برای این موضوع بود.
 • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های اساسی این فتنه دخالت بیگانگان بود و می‌خواستند با این روش به براندازی نظام برسند، خاطرنشان کردند: جسارت به مقدسات، مقام امام راحل و رهبری به حدی رسید که قداست‌شکنی روز عاشورا پیش آمد و علت اینکه مردم در نهم دی به پاخاستند و در تاریخ ماندگار شد، عوامل متعددی بود که اهانت به ارزش‌های دینی و مذهبی به ویژه عاشورا از مهم‌ترین آنها بود.
 • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه اگر جوانان ما تاریخ انقلاب و دفاع مقدس را درک نکردند، این 7سال گذشته را به خاطر دارند که چه افرادی علیه نظام و انقلاب و اسلام اقدام کردند، ابراز داشتند: عامل دوم، بی‌اهمیت نشان دادن نقش مردم در انتخابات است چرا که کاندیدای شکست خورده به جای پذیرش قانون، می‌گفت که ما این نتیجه را نمی‌پذیریم و حتی از مجاری قانونی هم پیگیر خواسته خود نشده و اردوکشی خیابانی کردند.
 • خطیب و امام جمعه معزز تبریز عامل سوم پدید آمدن نهم دی را هدف قرار دادن ستون نظام و ولایت فقیه توسط فتنه‌گران عنوان کردند و فرمودند: ناامن کردن شرایط زندگی برای مردم، اثبات حمایت علنی بیگانگان از فتنه برای مردم از دیگر عوامل به پاخاستن مردم در 9دی بود.
 • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه بیگانگان و سران فتنه داخلی، ملت ایران را نشناختند، ابراز داشتند: ملت ایران را حضرت امام خمینی (ره) به خوبی شناختند چرا که این ملت قهرمان را برای ایستادگی در پای نظام و اسلام و دین، از اصحاب رسول اکرم(ص) و علی(ع) بهتر می‌دانستند. زمان رسول اکرم(ص) خیلی از مسلمانان به جبهه نمی‌رفتند و عذر می‌آوردند، در زمان امیرالمؤمنین(ع) هم بی وفایی‌هایی وجود داشت اما امروز ملت ایران با تمام شوق و اشتیاق و فداکاری و ایثارگری که دارند، از انقلاب و اسلام دفاع کرده و این روحیه انقلابی ادامه خواهد داشت.
 • معظم له با اشاره به اینکه همه ملت ایران در سراسر کشور حماسه یوم الله نهم دی و هشتم دی را آفریدند و ثابت کردند که وفادار به نظام هستند و تمامی مسائل پیش آمده را محکوم می‌کنند،افزودند: اگر تسخیر لانه جاسوسی انقلاب دوم بود، نهم دی و هشتم دی انقلاب سوم بود و پس از گذشت 7 سال از این حماسه، مردم همچنان آن را گرامی می‌دارند. توطئه دشمنان تمام شدنی نیست و هر روز بیش از گذشته خصومت شان را به انقلاب اسلامی نشان می‌دهند، لذا باید همیشه آماده باشیم.
 • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری می‌فرمود که آمریکایی‌ها بدعهدی می‌کنند ولی عده‌ای این پیش‌بینی رهبری را باور نمی‌کردند، ادامه دادند: امروز که غیر از جنایات گذشته، نقض عهد هم ثابت شد، دوباره دل بستن به آمریکا بی‌انصافی است.
 • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با اشاره به مطرح شدن مطالبی از سوی برخی افراد که گویی هنوز برای یک عده جنایت آمریکا روشن نشده و صحبت از مذاکره می‌کنند، اظهار داشتند: وقتی تیم مذاکره کننده برجام اعتراف می‌کنند که اشتباه کردیم و ظریف می‌گوید که در اعتماد به حرف کری اشتباه کرده، نباید دیگر شاهد دل بستن به آمریکا باشیم.
 • عمار آذربایجان در این مراسم با اشاره به اینکه برخی موضوع رفع حصر را مطرح می‌کنند، خاطرنشان کردند: برخی نیز می‌گویند که فتنه‌گران باید محاکمه شوند تا رفع حصر شود، که اگر مجازات شوند، از حصر خارج نمی‌شوند و عاقبت بدتری در انتظارشان است.
 • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه مسئولین کشور باید در گزینش‌ها مواظب باشند افراد منتسب به فتنه نفوذ نکنند، فرمودند: مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده‌اند که باید مراقب نفوذ بود که یکی از این موارد، جذب افراد نزدیک به فتنه است و اگر این موضوع رعایت نشود، قطعاً مورد غضب مردم و خداوند قرار می‌گیرند./