مشکلات ما در ژنو و لوزان و امثال آن حل نمی‌‌شود./ دشمن شناسی خود مستلزم بصیرت است.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، در همایش ملی پیشگامان بصیرت در دانشگاه تبریز، با بیان اینکه، نهم دی سالروز تجلی بصیرت و میثاق ملت با ولایت است، فرمودند: بصیرت بینش قلبی انسان است.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با اشاره به دامنه گسترده بصیرت، فرمودند: بصیرت شامل بصیرت در دین و سیاست و در مسائل اجتماعی و اقتصادی است، دشمن شناسی خود مستلزم بصیرت است و اگر نهم دی را روز بصیرت خوانده اند به خاطر آن است که مردم با دشمن شناسی و هدف آن فتنه ۸۸ را خنثی کردند.
  • امام جمعه معزز تبریز با بیان اینکه در سال ۸۸ شاهد حوادثی بودیم که زحمات انقلابیون به سمت پایمال شدن می رفت، تصریح نمودند: دشمنان اسلام از سال های پیش به دنبال از میان بردن انقلاب بودند و کلیدواژه‌‌ای با اصطلاح نافرمانی مدنی را نیز طرح کردند، استکبار جهانی جریانی که از سال های پیش طراحی کرده بود را در طول فتنه پیاده می‌کرد.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ادعای تقلب در سال ۸۸ که به دنبال براندازی انقلاب بودند، افزودند: در طول فتنه فریب خوردگان از راه قانونی وارد نشدند و کشور را چند ماه به آشوب کشاندند، در طول فتنه کسانی بودند که با شعارهایی چون نه غزه نه لبنان و پاره کردن تصاویر امام (ره) و رهبر انقلاب و در نهایت در روز عاشورا با سوت و کف، پرچم امام حسین(ع) را آتش زدند.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه در نهایت کاسه صبر ملت ایران به سر آمد و در سالروز بصیرت مهر پایان به این آشوبها زدند، خاطرنشان کردند: در هشت دی مردم تبریز و در نهم دی ملت بزرگ ایران حماسه‌‌ای تاریخی خلق کردند و فتنه سبز کاغذی دشمن را از بین رفت.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری فتنه ۸۸ را بعد از جنگ تحمیلی خطرناکترین توطئه دشمن برای براندازی نظام عنوان و تصریح کردند: سعه صدر رهبری در کنار مدیریت هوشمندانه ایشان بود که این فتنه را عقیم گذاشت، اما آنچه لازم است بدانیم آن است که استکبار دست از شیطنت نخواهد کشید و همیشه به دنبال توطئه است.
  • معظم له با بیان اینکه متأسفانه در داخل کسانی هستند که دل به آمریکا داده اند، خاطرنشان کردند: هر چند در برجام این عده نتیجه اعتماد و دل بستن به آمریکا را دیدند ولی باز هم به آمریکا تمایل دارند، این‌ عده باید با مشاهده بدعهدی آمریکا در برجام به خود می آمدند.
  • نماینده ولی فقیه در استان، بصیرت را نیاز روز افزون نظام اسلامی برشمرد و افزودند: در کنار بصیرت باید نسبت به نقشه های شوم دشمن غافل نشویم و آماده باشیم، رهبر انقلاب در درس خارج فقه موضوع قدرت ملی را طرح کردند و با قدرت ملی است که مسایل و مشکلات ما حل می‌‌شود، مشکلات ما در ژنو و لوزان و امثال آن حل نمی‌‌شود مشکلات ما در داخل کشور حل خواهد شد./