مظلومان فلسطین هیچگاه فراموش نمی شوند

🔹به گزارش دفتر حضرت آیت‌الله محسن مجتهدشبستری، معظم له در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، در خصوص اهمیت روز جهانی قدس، گفت: قدس قبله نخستین مسلمانان جهان و سرزمین میلیون‌ها مسلمان آواره فلسطینی است.

🔹وی افزود: مزدوران رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۴۸ میلادی با کمک برخی دولت‌های استکباری رسماً این سرزمین مقدس را تصرف و تحت سلطه خود قرار دادند و از همان روزهای نخست این اقدام متجاوزانه با مقاومت مردم فلسطین و مسلمانان بیداردل مواجه شد.

🔹آیت‌الله مجتهدشبستری با اشاره به اینکه روز جهانی قدس ابتکار امام خمینی(ره) در راستای طرح جهانی‌شدن مساله فلسطین بود، ابراز کرد: مساله فلسطین در جان و روح امام امت جای گرفته بود و ایشان اهتمام ویژه‌ای نسبت به این قضیه داشتند طوری که کراراً در پیام‌های خودشان مساله فلسطین را یاد می‌کردند و متذکر می‌شدند.

🔹نماینده مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: امام راحل دریکی از همان پیام‌ها فرمودند: من در طی سالیان دراز، خطر اسرائیل غاصب را برای مسلمین گوشزد کردم، اما هرروز حملات وحشیانه اسرائیل به برادران و خواهران فلسطینی افزایش یافت و پی‌درپی خانه و کاشانه آنان را بمباران کرد، از عموم مسلمین جهان و دولت‌های اسلامی می‌خواهم برای کوتاه کردن دست‌های غاصب اسرائیل از سرزمین فلسطین به هم بپیوندند به همین منظور آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به‌عنوان «روز قدس» اعلام می‌کنم.

🔹عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: با اعلام روز جهانی قدس اغلب مسلمانان در کشورهای اسلامی با برگزاری راهپیمایی به ابراز همدردی با مردم مظلوم فلسطین و انزجار از اسرائیل غاصب پرداختند و همین امر سبب شد ملت فلسطین دلگرم شوند و انتفاضه‌های متعددی را آغاز کنند.

🔹آیت‌الله مجتهدشبستری به تبیین آثار و برکات دیگر راهپیمایی روز جهانی قدس پرداخت و گفت: آزادسازی جنوب لبنان و پیروزی مسلمانان در جنگ ۲۲ روزه همه و همه سبب شد دیگر کسی شعار از نیل تا فرات صهیونیست‌ها را نشنود زیرا امروز آن رژیم جعلی تنها به حفظ خود در منطقه می‌اندیشد.

🔹تولیت مدرسه علمیه ایروانی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب نیز در مساله فلسطین همواره بر اساس اندیشه امام راحل عمل می‌کنند، عنوان کرد: بیانات رهبر انقلاب در خصوص مساله فلسطین بیانگر اهمیت و تأکید ایشان به مساله قدس است؛ زمانی که معظم له فرمودند اسرائیل ۲۵ سال دیگر وجود نخواهد داشت، بارقه امید را در دل مسلمانان روشن و موجب دلگرمی ملت مظلوم فلسطین شد. امیدوار هستیم به‌زودی شاهد اقامه نماز جمعه در بیت‌المقدس به امامت رهبر مسلمانان جهان باشیم و آن روز دیر نیست.

🔹وی در پایان خاطرنشان کرد: امسال به خاطر بحران کرونا در برخی کشورهای اسلامی راهپیمایی قدس همانند سال‌های پیش برگزار نمی‌شود اما با این‌ وجود شاهد برگزاری کنفرانس‌ها، سخنرانی‌ها و برنامه‌های متعدد برای بزرگداشت روز جهانی قدس هستیم و این نشان می‌دهد مسلمانان بیداردل به یاد مردم مظلوم فلسطین هستند و قطعاً این اقدامات آثار خودش را در پیروزی ملت فلسطین خواهد داشت