مواضع حجتی کرمانی آب ریختن به آسیاب دشمن است

به گزارش دفتر حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، معظم له در گفت و گو با روزنامه رسالت که امروز سه شنبه ۲۶ تیرماه منتشر شد با اشاره به سخنان حجت الاسلام حجت کرمانی، گفت: سخنان حجت السلام حجتی کرمانی در شرایطی که دشمن درحال تهدید نظام جمهوری اسلامی و تحمیل تحریم ها به کشور است حق دادن به استکبارگرانی است که مدام جمهوری اسلامی را به موارد متعدد خالف واقعیت متهم می کنند.

 

آیت الله محسن مجتهدشبستری ادامه داد: در حالی که نظام جمهوری اسلامی بیش از پیش نیازمند حمایت و وحدت همه قواست. بیان چنین اظهاراتی نه به نفع کشور بلکه به نفع هیچ کس نیست چرا که دشمن بنا به اقتضای نیازهای خود برداشتی از آن می کند که به نفعش است.

آیت الله شبستری عنوان نمود: زیر سوال بردن نظام و مطرح کردن موضوعاتی که تلویحا نظام مقدس جمهوری اسلامی را به استبداد متهم می کند جفا در حق حکومتی است که در راس آن ولی فقیه عادل و مجتهد قرار دارد.

 

این مبارز انقلابی با بیان اینکه برخی به دلیل حصر، مستقیم و غیرمستقیم نظام را به خفقان و استبداد متهم می کنند آن را خالف واقع عنوان کرده و دراین باره خاطر نشان کرد: عدالت رمز اصلی و شعار زیر بنایی و اصلی این نظام است. حضور آزادانه مردم در فضای مجازی و آزادی بیان روزنامه ها همه و همه حاکی از آن است که نظام به هیچ وجه مستبد نیست. اینکه تلویحا نظام را به دلیل حصر فتنه گران متهم می کنند جفا در حق نظامی است که مردم سالار است.

آیت الله شبستری دراین باره افزود: همه ما نیازمند جمع شدن زیر چتر ولایت فقیه هستیم تا در برهه حساس پیش رو بتوانیم وحدت و یکپارچگی خود را در برابر دشمنان حفظ کنیم. مطرح کردن برخی از سخنان زمانی که چشم دشمن به کوچکترین حرکات و سخنان ماست ظلم بزرگی در حق نظام اسلامی است که حتی با دشمنان و فتنه گران نیز به رافت برخورد کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری درخصوص رفع حصر خطاب به خواستاران رفع حصر از فتنه گران افزود: بهتر است کسانی که مدام در خصوص موضوع رفع حصر سخن می گویند بدانند که در درجه اول این موضوع بر عهده شورای عالی امنیت ملی است و از سوی دیگر اگر آقایان موسوی و کروبی به پای میز محاکمه کشیده شوند مسلما محاکمه ای شدید و سخت تر از آنچه تا کنون در رافت اسلامی به آنها روا شده را در پیش رو خواهند داشت.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز دراین باره خاطر نشان کرد: بنابراین بهتر است کسانی که دائم از رفع حصر حرف می زنند بدانند نظام جمهوری اسلامی تا کنون بیشترین ارفاق را در حق فتنه کنندگان و کسانی که منافع ملی ایران را در معرض تهدید دشمن قرار داده اند کرده است.

 

آیت الله شبستری با تاکید بر آشتی ملی عنوان نمود: اینکه حجت السلام حجتی کرمانی به بهانه رفع تحریم ها و مطلوب شدن شرایط اقتصادی از آشتی ملی و رفع حصرسخن گفته اند بسیار جای تعجب است در حالی که سردار قاسم سلیمانی به عنوان افتخار حماسی ایران از رئیس جمهور بابت مواضع خود در برابر دشمنان تشکر می کند آیا چنین رفتارهایی غیر از وحدت ملی تلقی می شود؟ آیا یکپارچگی دولت و نیروی نظامی کشور نشان از همبستگی ملی نیست؟