موفقیت شغلی در خدمت به همنوع و خدمت به جامعه است./ دقت در کارها یک مسئله گسترده و عمیق است.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، در دیدار جمعی از کارکنان و مسئولان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی به مناسبت ۲۶ آذر روز حمل و نقل و اول دی روز راهدار، ضمن تبریک این ایام و تهنیت فرارسیدن میلاد رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) فرمودند: از جمله امتیازات بشر مسئله حمل و نقل است و پروردگار متعال در قرآن مجید(سوره‌‌ي مباركه‌ اسراء آيه۷۰) مي‌فرمايد: «وَ لَقَدْ كَرَّمْنا بَني آدَمَ وَ حَمَلْناهُمْ فِي الْبَرِّ وَ الْبَحْرِ وَ رَزَقْناهُمْ مِنَ الطَّيِّباتِ وَ فَضَّلْناهُمْ عَلى كَثيرٍ مِمَّنْ خَلَقْنا تَفْضيلاً »..ما آدميزادگان را گرامى داشتيم؛ و آنها را در خشكى و دريا، (بر مركب هاى راهوار) حمل كرديم؛ و از انواع روزي هاى پاكيزه به آنان روزى داديم؛ و آنها را بر بسيارى از موجوداتى كه خلق كرده‏ايم، برترى بخشيديم‏ » تكريم خدا فقط به بني‌آدم اختصاص دارد و ساير موجودات از اين تكريم بي‌بهره‌اند. « وَ لَقَدْ كَرَّمْنا بَني‏ آدَمَ ».
  • نماینده امام خامنه ای (دامت برکاته) در ادامه فرمودند: با توجه به آیات قرآنی که بر اهمیت حمل و نقل اشاره شده است و این مسئله بر خیلی از نعمت ها مقدم است.
  • امام جمعه تبریز با اشاره به طبیعت ذاتی بشر، ابراز داشتند: طبیعت بشر متحرک است و نمی تواند در یکجا سکون یابد، در چنین حالتی ایجاب می کند برای اغراض متعدد؛ معالجه، تجارت و یا گردشگری سفرهایی داشته باشد که از مستلزمات وجود بشر است و برای اینها وسیله هایی لازم است.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری، به اهمیت حمل و نقل در عصر حاضر اشاره و بیان داشتند: امروزه از راه های هوایی، ریلی و زمینی هم انسان و هم بارهایشان (محصولات صنعتی و کشاورزی) توسط حمل و نقل جا به جا می شوند و بدین جهت مسئله حمل و نقل از اهمیت بالایی برخوردار است.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری اهمیت نگهداری را از اصل تاسیس بیشتر دانست و تصریح نمودند: احداث راه های مواصلاتی از وظایف راه و شهرسازی است ولی نگهداری جاده ها که بر عهده راهداران عزیز می باشد دارای اهمیت بیشتری است.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با تاکید بر اینکه دقت در کارها یک مسئله گسترده و عمیق است، فرمودند: در تمام شئون زندگی اگر دقت نشود سبب ضررهای متعدد در جامعه می شود.
  • ایشان در ادامه به سانحه قطار تبریز مشهد اشاره و خاطرنشان کردند: اگر در این سانحه به نکات ایمنی توجه و دقت می شد، چنین اتفاق ناگواری بوجود نمی آمد، در دیگر کشورها مردم با قطار که وسیله ای مطمئن است مسافرت می کنند و اتفاقی نمی افتد. این نوع مسائل فاجعه بزرگی برای کشور است.
  • نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از سخنان خود، دلسوزی و اخلاص در کار را به جمع حاضر توصیه و فرمودند: عزیزانی که در حوزه حمل و نقل، راهداری زحمت می کشند باید موفقیت شغلی  را در خدمت به همنوع و خدمت به جامعه بدانند و در انجام امور محوله دلسوزی و اخلاص پیشه کنند که خدمت به خلق و جامعه عبادت است و جزء حسنات نوشته می شود./