نبض جامعه در دست حوزه و دانشگاه است./دشمنان انقلاب اسلامی سعی دارند بین حوزه و دانشگاه فاصله بیندازند.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، در دیدار اعضاي ستاد برگزاری، سالروز وحدت حوزه و دانشگاه فرمودند: امام خمینی رضوان الله عليه دارای برکات وجودی زیادی بودند، 27 آذر از جمله یادگارهای امام (ره) است.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با اشاره به شخصیت والای استاد شهید مفتح خاطرنشان کردند: شخصیت استاد عالیقدر شهید مفتح هم حوزوی و هم دانشگاهی بود، ایشان قبل و بعد انقلاب در مدت کوتاهی که در خدمت امام بودند، خدمات ارزشمندی به میهن اسلامی ارائه نمودند و در جذب دانشجو به اسلام و انتقال آموزه های دینی به دانشجویان نقش موثری داشتند.
  • امام جمعه تبریز با بیان اینکه روز شهادت استاد شهید مفتح به عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه نام گذاری شده است، افزودند: در چنین روزی استاد بزرگوار شهید مفتح بدست گروهک منافقین (فرقان) به درجه رفیع شهادت رسیدند، و امام (ره) این روز را (27آذر) بنام وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری کردند.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر ضروری بودن مسئله وحدت حوزه و دانشگاه فرمودند: نبض جامعه در دست این دو گروه است و دانشگاهیان و حوزویان و اکثر مردم در مسائل اجتماعی، اقتصادی، سیاسی .. و سایر مسائل زندگی، تابع قشر تحصیلکرده هستند، بنابراین وحدت حوزه و دانشگاه در حقیقت سبب وحدت اقشار دیگر جامعه می شود.
  • حضرت آیت الله مجتهدشبستری با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در این خصوص افزودند: وحدت حوزه و دانشگاه در این نیست که حوزویان وارد دانشگاه شوند و در داخل دانشگاه باشند و بالعکس دانشگاهیان به مدرسه فیضیه بروند و در حوزه ها حضور یابند، بلکه منظور از وحدت، یکی شدن مسیر واحد حوزویان و دانشگاهیان است که در یک مسیر حرکت کنند که نتیجه اش وحدت جامعه باشد و آن مسیر و راه انقلاب است. رهبر انقلاب هم بارها هم در دیدار حوزویان و هم در دیدار دانشگاهیان این مسئله را مطرح نموده اند و باید سعی شود طلبه ها و دانشجویان انقلابی تربیت شوند تا انقلاب اسلامی در جامعه کمرنگ نگردد.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) حرکت در راه انقلاب و پاسداری از خون شهداء را در وحدت حوزه و دانشگاه دانسته و بیان داشتند: چون 37 سال از انقلاب اسلامی میگذرد .. انقلاب نادیده گرفته شود! خون شهداء هدر برود و پایمال شود! استکبارستیزی ها، ایثارگری ها، فداکاری ها و آرمان های انقلاب اسلامی، بطور کلی همان آرمان های امام خمینی (ره) باید احیاء شود، بدین منظور هدف اصلی این است که حوزویان و دانشگاهیان در یک مسیر واحد در مسیر و راه انقلاب اسلامی حرکت کنند.
  • نماینده ولی فقیه در استان، انعکاس جلسات را در جامعه ضروری دانست و راجع به نقش رسانه ها و فضای مجازی در این زمینه خاطرنشان نمودند: تشکیل جلسات و انعکاس آن در جامعه نشانگر این است که هدف و مسیر حوزه و دانشگاه یکی است و میان این دو فاصله نیست، لذا لازم است آثار و اخبار همایش و جلسات .. در رسانه ها و فضای مجازی منتشر شود و جز برنامه های ستاد باشد.
  • معظم له در پایان به کوشش دشمنان در ایجاد فاصله بین حوزه و دانشگاه اشاره و فرمودند: دشمنان انقلاب اسلامی سعی دارند بین حوزه و دانشگاه فاصله بیندازند و جدایی دین از سیاست را مطرح می کنند، در این شرایط ضرورت این مسئله، وحدت حوزه و دانشگاه بیشتر احساس می شود.