نیروهای بسیجی و سپاه به واسطه خلوص نیت و روحیه ایثارگری خدمات ارزشمندی به مردم و کشور ارایه کرده اند./ رهبر و مربی تروریست ها همین دولت های غربی (آمریکا و انگلیس) هستند که این تروریست ها را بوجود آورده اند.

 • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، ظهر امروز؛ در دیدار جمعی از فرماندهان انتظامی، سپاه پاسداران و پرسنل جان برکف سپاه حفاظت هواپیمایی کشور بمناسبت فرا رسیدن ۵دی سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی، با اشاره به نقش کلیدی سپاه پاسداران در سال های اول پیروزی انقلاب اسلامی ابراز داشتند: بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، حضرت امام(ره) دستور دادند جمعی از مخلصین نیرویی بنام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تشکیل بدهند، و این امر در مدت کمی محقق شد. این نهاد مقدس حتی در قانون اساسی هم آمده که غیر از ارتش جمهوری اسلامی ایران نهادی بنام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وجود دارد.
 • نماینده امام خامنه ای (دامت برکاته) با بیان اینکه آن زمان تصور نمی شد که این نهاد مبارک خدماتش بسیار گسترده و فراگیر باشد، اظهار داشتند: در اوایل تاسیس به نظر می رسید که سپاه هم مثل ارتش نیروی سه گانه زمینی، هوایی، دریایی و .. مثلاً کار نظامی، حفاظت از مرزها و کمک به امنیت داخلی کشور را انجام دهند، البته در اساسنامه این وظایف هم آمده؛ مبارزه با گروهک های تروریستی، حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی، تربیت اخلاقی و آموزش نیروها جزء بندهای اساسنامه و از ماموریت های اصلی سپاه است.
 • امام جمعه تبریز با بیان اینکه نیروهای بسیجی و سپاه به واسطه خلوص نیت و روحیه ایثارگری خدمات ارزشمندی به مردم و کشور ارایه کرده اند، افزودند: جنگ تحمیلی هشت ساله و نمایش قدرت سپاه پاسداران و نیروی های مردمی بسیج که این همه ایثارگری و فداکاری کردند و این همه شهداء که تقدیم اسلام شد، این ها را قطعاً تاریخ هرگز فراموش نخواهد کرد.
 • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به فعالیت سپاه در بخش سازندگی بعد از دوران دفاع مقدس، مطرح فرمودند: در بخش سازندگی فعالیت هایی که سپاه داشته در هیچ جایی و نهادی وجود ندارد، ساخت سدها و نیروگاه ها، پروژه های بسیار عظیم که توسط سپاه و زیرمجموعه هایش  ساخته شده و در بخش سازندگی هم سپاه بسیار موفق بوده است.
 • نماینده مجلس خبرگان رهبری حفاظت شخصیت ها را یکی از خدمات ارزشمند سپاه پاسداران برشمرده و خاطرنشان کردند: در اوایل پیروزی انقلاب، شخصیت هایی که موهبت الهی بودند، همچون؛ شهید مطهری، شهید بهشتی، شهید مفتح رضوان الله علیه .. به دست دشمنان به شهادت رسیدند و بعد از شهادت این بزرگواران بود که مسئولیت حفاظت شخصیت ها به عهده سپاه پاسداران سپرده شد.
 • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به مسئله تضمین امنیت هواپیمایی کشور توسط سپاه، فرمودند: یکی از برنامه ها و توطئه های شوم دشمنان اسلام بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هواپیما ربایی و بمب گذاری بود و باز صلاح بر این شد که حفاظت هواپیمایی کشور به سپاه پاسداران سپرده شود. مسئله هواپیماربایی و بمب گذاری علاوه بر به خطر افتادن جان انسان های بی گناه، سبب می شود حیثیت کشور زیر سوال برود و این لطمه بزرگی برای کشور است.
 • نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه خدمتی که پرسنل سپاه حفاظت هواپیمایی انجام می دهند و زحمتی که این عزیزان می کشند قابل توصیف نیست، در ادامه افزودند: بی خوابی و کار پر مشقت و مسئولیت خطیر روحیه ایثارگری می خواهد و به همین دلیل این عزیزان را از سپاه انتخاب کردند.. چرا؟ برای اینکه در سپاه همان ویژگی که عرض کردم وجود دارد، انسانهایی مخلص و مطیع محض ولایت هستند و این شاخصه ها سبب شده که این توفیق نصیب سپاه پاسداران شود.
 • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه اجراکننده فرامین رهبری بیشتر همین عزیزان سپاه هستند، اذعان کردند: در همه مسئولیت های خطیر، چه در حفاظت از مرزها، حفظ امنیت داخلی کشور، در مسائل فرهنگی و اقتصادی و همین اقتصاد مقاومتی عزیزان سپاهی در بسیج سازندگی فعالیت های چشمگیری داشته اند و اجراکننده فرامین رهبری بیشتر همین عزیزان هستند که این پروژه های عظیم ساخته اند و این خدمت بسیار ارزشمندی است.
 • خطیب و امام جمعه تبریز بر لزوم نهادینه کردن روحیه ایثارگری، از خودگذشتگی و تبعیت محض از مقام شامخ ولایت در جامعه تاکید و فرمودند: شما عزیزانی که از این روحیه برخوردارید در مساجد، مدارس بیشتر فعالیت کنید تا روحیه اخلاص در جامعه ما نهادینه شود، اگر این مهم نهادینه شد در همه مراحل توفیقات نصیب ما خواهد شد.
 • معظم له با بیان اینکه شیاطین (دشمنان اسلام) قصد دارند این انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را تضعیف کنند، در ادامه افزودند: حفظ جان و اموال مردم، حفظ امنیت مرزها و کشور در مقابل این شیاطین انس و جن که قصد دارند این انقلاب را تضعیف کنند و الان جنگ نرم یک واقعیت است، در هیچ زمانی این قدر هجمه فرهنگی بر اسلام و علیه شیعه نبوده و این بی سابقه است.
 • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) ورود و فعالیت سپاه پاسداران را در مسائل فرهنگی (جنگ نرم) مهم برشمرد و اظهار داشتند: دشمنان اسلام چون در جبهه نظامی شکست خوردند در همین هشت سال جنگ تحمیلی که دنیا تلاش کرد نتوانست ایران را به زانو درآورد، شروع به تحریم های اقتصادی نمودند و همچون نیز تحریم ها ادامه دارد… ناامید شدند و الان از راههای دیگر.. فضای مجازی وارد شده اند و شما عزیزان باید بیش از پیش در این عرصه وارد شوید.
 • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه حزب الله لبنان مدافع حقوق انسان های ستمدیده است در ادامه خاطرنشان کردند: رهبر و مربی تروریست ها همین دولت های غربی (آمریکا و انگلیس) هستند که این تروریست ها را بوجود آورده اند و این جنگ های خانمان سوز از جنگ ویتنام گرفته تا جنگ های اخیر که در کشور های اسلامی به راه انداخته اند. چقدر انسان های بی گناه را به خاک و خون کشیدند. اینها اسم ایران را گذاشتن ناقص حقوق بشر و حامی تروریست می نامند!!
 • عمار ولایت در پایان با اشاره به آیه شریفه ” واَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّه ” بر تحقق عینی این آیه در جامعه اسلامی، تاکید و فرمودند: تا در توان دارید نیروها را آماده کنید .. قُوَّه به معنی نیرو است، نیروی انسانی، فکری، فیزیکی، نیروی ارزشی و فرهنگی، به هر نحو که می توانید نیروها را در مقابل دشمنان آماده کنید و این آیه شریفه در زمان ما بیشتر باید تحقق عینی پیدا کند، برای اینکه حیله ها و توطئه های دشمن زیاد و گسترده شده است./