هدف فتنه ۸۸ در حقیقت براندازی نظام اسلامی ایران بود./مردم غیور تبریز با حرکت عظیم خود در 8دی سبب خلق ۹دی شدند.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، در جلسه سیاستگذاری و برنامه ریزی یوم الله نهم دی و ایام دهه فجر با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب مردمی و فراگیر بود، فرمودند: مردمی بودن و حضور تمام اقشار در آن وجه تفاوت انقلاب اسلامی ایران با انقلاب های بزرگ جهان است.
  • نماینده امام خامنه ای (دام برکاته) انقلاب اسلامی ایران را زمینه ساز انقلاب های دیگر در منطقه و جهان دانست و افزودند: انقراض سلسله سلطنتی پهلوی، با رهبری مرجعیت دینی و حضور مردم در عرصه انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب ها متمایز و وجه اختلاف بارزی دارد، در حقیقت می توان گفت این انقلاب یک انقلاب حقیقی بود.
  • امام جمعه تبریز با اشاره به عمق و دامنه تأثیرگذاری انقلاب اسلامی ایران در جهان، خاطرنشان کردند: این انقلاب به جهت دامنه تأثیرگذاری اش در جهان فراموش شدنی نیست، عظمت برگزاری جشن های انقلاب در طول 37 سال نشان از ماندگاری و عمق تأثیر این انقلاب دارد و هر ساله بر تأثیرگذاری آن افزوده می شود.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه گسترش و عظمت روزافزون راهپیمایی 22 بهمن و حضور تصاعدی مردم در این راهپیمایی دلالت بر تعمیق ریشه های انقلاب و بزرگی آن دارد، فرمودند: به کوری چشم دشمنان انقلاب و نظام، جشن های بزرگداشت باید هر سال باشکوه تر از سالهای و مردمی تر برگزار شود.
  • حضرت آیت الله مجتهدشبستری با اشاره به حماسه مردم در نهم دی ماه 88، خاطرنشان کردند: نهم دی نماد بصیرت و آگاهی ملت ایران بود که به تقویم روزهای ماندگار و تاریخی انقلاب اسلامی ایران تبدیل شد و نشان داد که مردم ایران بر سر اعتقادات و اررزشهای نظام اسلامی با کسی شوخی ندارند.
  • معظم له با بیان این که ادعای تقلب در انتخابات ۸۸ ادعایی دور از واقعیت بود، تصریح نمودند: چگونه در اختلاف ده میلیونی امکان تقلب وجود دارد، در نظام اسلامی ایران امکان تقلب وجود ندارد و در این انتخابات چگونه با فاصله آرای ده میلیون می توان ادعای تقلب کرده و کشور را چند ماه با مشکل مواجه ساخت.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در ادامه سخنان خود به انتخابات آمریکا اشاره و فرمودند: ادعای تقلب و اعتراض به نتایج انتخابات در کشورهای دارای نظام دو حزبی مانند آمریکا عادی است، اما در نظام اسلامی این امر غیرممکن بوده، اما مشکل دیگر آن بود که مدعیان تقلب از راه غیر قانونی و بدون اثبات ادعای خود مردم را به خیابان ها کشاندند.
  • ایشان با بیان اینکه هدف فتنه ۸۸ در حقیقت براندازی نظام اسلامی ایران بود، اذعان داشتند: طبق شواهد و قراین موجود مشخص شد که بیگانگان در این فتنه دست داشته و تلاش می کردند که نظام اسلامی ایران را ساقط کنند، اما با هوشمندی و هوشیاری ملت و مدیریت رهبر انقلاب این توطئه نیز با شکست مواجه شد.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری اهانت به عزاداری عاشورا و رهبر انقلاب را از مصادیق بارز فتنه دانسته و فرمودند: توهین به مقدسات دینی، ارزشهای عاشورایی و انقلابی در حقیقت نشان داد که این جریان یک فتنه بوده و تأکید رهبر معظم انقلاب، بر فتنه به خاطر همین امر بود.
  • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در پایان ابراز داشتند: یک حرکت مردمی در این راستا لازم بود که مردم غیور تبریز با حرکت عظیم خود در 8دی سبب خلق ۹دی شدند، این افتخار باید به عنوان «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت» زنده بماند و آن هم با برگزاری مراسمات سالانه میسر خواهد شد./