ولایت فقیه سبب ایجاد امنیت و استواری در جمهوری اسلامی است

حضرت آیت الله شبستری با اشاره به امنیت و استواری جمهوری اسلامی ایران، گفتند: این ویژگی به دلیل حضور مردم زیر چتر ولایت فقیه است. امنیت و نبود تفرقه در کشور به خاطر حضور ولایت فقیه است.

به گزارش دفتر حضرت آیت الله مجتهد شبستری، معظم‌له در جلسه سخنرانی خود که شامگاه سه شنبه در مسجد فاطمه الزهرا(س) محله استاد معین تهران برگزار شد، گفت: با شناخت سه موضوع درباره افراد می توان به شخصیت آنان دست یافت. شناخت نسب، کردار و گفتار ازجمله این راه ها است.

ایشان افزودند: وقتی بخواهیم حالات صدیقه کبری(س) را بررسی کنیم متوجه می شویم از منظر نسب حضرت زهرا(س) بی نظیر و از دوجهت دیگر کم نظیر هستند. پدر حضرت زهرا(س) اشرف کائنات و افضل مخلوقات حضرت محمد(ص) هستند که حتی خود پیامبر(ص) نیز دارای این مزیت نیستند، درست است که حضرت عبدالله شخصیت والایی دارند ولی مانند پیامبر اکرم(ص) نیستند.

حضرت آیت الله مجتهد شبستری در ادامه سخنان خود افزودند: همچنین مادر حضرت زهرا(س) خدیجه کبری(س) هستند که کمتر درباره ایشان مطلب بیان شده است. این بانو بسیار کم نظیر هستند که نه تنها ثروت خود را در اختیار حضرت گذاشتند بلکه فداکاری جانی ایشان برای حضرت در تاریخ ذکر شده است.

 

متولی و مسؤول مدرسه علمیه آیت الله ایروانی، اظهار داشتند: کفار و مشرکان پیامبر(ص) را سنگ باران می کردند و حتی تا داخل منزل پیامبر(ص) به کار خود ادامه می دادند. خانه های مکه در گودی واقع شده است و مشرکان بالای کوه ها می رفتند و حضرت را سنگباران می کردند. خدیجه کبری(س) بدن خود را سپر پیامبر(ص) می کرد تا به حضرت سنگی برخورد نکند. حضرت زهرا(س) همچنین مادری دارد که نشانگر بی نظیر بودن نسب حضرت زهرا(س) است.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنان خود گفتند: حالات حضرت زهرا(س) را شنیده ایم، تفسیر سوره «هل اتی»،  آیه «وَ یُطْعِمُونَ الطَّعامَ عَلى حُبِّهِ مِسْکیناً وَ یَتیماً وَ أَسیراً»، آیه تطهیر و مباهله و آیات دیگری که درباره حضرت و خمسه طیبه نازل شده است نشانگر شخصیت ایشان است. حضرت زهرا(س) شب عروسی پیراهنشان را به آن سائل بخشیدند و خود با لباس مستعمل به خانه بخت رفتند. مساله حجاب از منظر ایشان اهمیت والایی دارد.

 

ایشان افزودند: پیامبر(ص) از اصحاب سوال کردند بهترین صفت برای زنان کدام صفت است؟ آقایان نتوانستند جواب دهند و وقتی این سوال به حضرت زهرا(س) رسید و ایشان جواب دادند؛ بهترین صفت برای زنان پوشش و حجاب و رعایت محرمم و نامحرم است. وقتی پیامبر(ص) این جواب را از دخترشان شنیدند سه بار فرمودند؛ فداها ابوها. این روش زهرایی است.

آیت الله شبستری با بیان اینکه خانه داری، شوهر داری و تربیت اولاد فاطمه زهرا(س) الگو است، اظهار داشتند: ایام فاطمیه سپری می شود، عزاداری ها تمام می شود اما آیا جامعه ما تحول پیدا می کند؟ متاسفانه در نظامی که الان جمهوری اسلامی نام دارد و افتخار می کنیم که این انقلاب به پیروزی رسیده  از این نظر(حجاب) وضعیت ناگوار است.

 

ایشان افزودند: رضاخان در ایران کشف حجاب را وارد کرد، پسرش اجبار را بیان نمی کرد و اما آن فرهنگ غلط در ایران جا باز کرد و امروز می بینیم این فرهنگ و غرب زدگی در جامعه وجود دارد. متاسفانه آن طوری که باید حکومت فاطمی و جامعه فاطمی باشد حجابی که نماد اسلام است رعایت نمی شود.

 

نماینده مجلس خبرگان رهبری، بیان داشتند: نمی توان دیگر مسائل را نماد دین دانست اما  این حجاب نماد اسلام است، اگر دیدیم در یک مکان خانم ها حجاب را رعایت می کنند اسلام به آنجا رسیده است. امیدواریم این ایام مساله حجاب مورد اهتمام قرار گیرد و نگویند که رفراندوم باید در این مساله انجام شود.

ایشان اظهار داشتند: ده ها روایت مستند و آیه درمورد حجاب داریم و اصلا این موضوع قابل طرح نیست، مانند این است که توحید را به رفراندوم بگذاریم، این(حجاب) از جمله احکام مسلم اسلام است مانند ولایت فقیه که از جمله مسلمات است. آن مواردی که ازجمله مسلمات اسلام است را نمی توان برایش مسائلی همچون رفراندوم بیان کرد.

 

آیت الله شبستری با اشاره به امتیاز و موضوع سوم در راستای شناخت شخصیت حضرت زهرا(س)، گفتند: خطبه فدکیه نیز در این موضوع قابل بحث است. با اینکه حضرت بانو هستند اما در عین حال در فرصت های مناسب هم کلمات قصار از ایشان نقل شده و هم خطبه، که معروفترین آن فدکیه است. دختر پیامبر(ص) مشاهده کرد که حق مسلم خاندان پیامبر(ص) مانند فدک غصب شد. فدکی که حضرت محمد(ص) در حال حیات تملیک کردند به دخترشان نه اینکه ارث بدهند را غصب کردند.

 

ایشان در ادامه افزودند: اگر فدک را غصب نمی کردند بستر حکومت برای علی(ع) محیا می شد و به این دلیل فدک را غصب کردند. حضرت زهرا(س) دیدند با صحبت مشکل حل نمی شود به همین دلیل به مسجد رفتند تا حکومت حاضر را استیضاء کنند. در کتب معتبر آمده که حضرت زهرا(س) با حجاب کامل به مسجد رفتند.

 

 

متولی و مسؤول مدرسه علمیه آیت الله ایروانی گفتند: جلابیب که در قرآن آمده به عنوان لباس بلند و پوشاننده است. جلباب حضرت زهرا(س) آنقدر بلند بوده که به پای ایشان می پیچید، معلوم بود که حضرت با حجاب کامل آمده بودند. در مسجد پرده ای زده بودند، حضرت در قسمت خانم ها سخن گفتند که صدایشان به مردان نیز می رسید.

 

ایشان افزودند: حضرت زهرا(س) در مقدمه خطبه فدکیه به فلسفه چند حکم اشاره دارند. می فرمایند؛«و طاعتنا نظاماً للمله و إمامتنا أمانا من الفرقه» خداوند واجب کردن اطاعت ما را برای اینکه مردم منسجم، متحد شوند و به وحدت برسند و امامت ما خانواده را واجب کرد تا تفرقه در جامعه بوجود نیاید. امام به منزله نخ تسبیح است که اگر این نخ پاره شود دانه ها جدا می شوند. امام منادی وحدت است.

 

نماینده مجلس خبرگان رهبری در ادامه سخنان خود تصریح کردند: حضرت زهرا(س) با این دوجمله خواستند حقیقت امامت را تفسیر کنند، نعمت اسلام وقتی نمایان می شود که امام حاکم شود وگرنه دین ناقص است. این موضوع برای هر زمان یک درس است که بدون ولایت امام معصوم و یا بدون ولایت فقیه وحدت و انسجام در جامعه بوجود نمی آید. امام زمان(عج) در این‌باره فرمودند؛« و اما الحوادث الواقعه فارجعوا فیها إلی رواه حدیثنا فانهم حجتی علیکم و انا حجه الله علیهم» در مسائلی که پیش می آید مردم به راویان حدیث مراجعه کنند که منظور ولی فقیه است، ولی فقیه نائب امام عصر(عج) است.

 

ایشان افزودند: قدر این موهبت الهی را نمی دانیم و دشمنان نیز قصد فاصله انداختن میان امام و امت هستند. در برخی از این شبکه های منحوس فضای مجازی که مصیبتی شده سم پاشی علیه ولایت فقیه صورت می گیرد. آنان فهمیده اند از زمان پیروزی انقلاب که ۴۰ سال از آن می گذرد این کشور مانند کوه استوار است و قابل مقایسه با دیگر کشوها نیست. این ویژگی به دلیل حضور مردم زیر چتر ولایت فقیه است. امنیت نظام و عدم تفرقه در آن به خاطر ولایت فقیه است.

 

آیت الله شبستری در ادامه گفتند: دشمن متوجه شده رمز امنیت و یکپارچکی مردم و حمایت مردم در ۲۲ بهمن ماه به دلیل وجود ولایت فقیه است که علیه آن شبهه افکنی می کنند و قصد دارند جوانان را منحرف کرده و شرایط سلطه را فراهم کنند. جوانان ما امام(ره) و ابتدای پیروزی و  قبل از انقلاب را ندیدند. باید یاداوری شود چگونه ۶۰ هزار مستشار امریکایی در کشور حضور داشت. باید جوانان را در این زمینه روشن کنیم. امروز مستقل ترین کشور دنیا جمهوری اسلامی ایران است. این استقلال و امنیت جز با وجود ولایت فقیه میسر نمی شد.

 

ایشان اظهار داشتند: مردم اگر به خاطر بیکاری و مشکلات شکایت و ناراحتی هایی دارند به پای انقلاب و نظام نمی گذارند بلکه دلیل را در برخی از مدیران و قضات می دانند.