پاسداری از خون شهداء و ارزشهای اسلامی باید از وظایف مهم دولت آینده باشد./ بی تفاوتی در انتخابات، جفا بر اسلام و روح مقدس امام و شهداء است.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، ظهر امروز در دیدار جمعی از اساتید و مسئولان حوزه های علمیه استان به مناسبت گرامیداشت هفته معلم، اظهار داشتند: اصل حضور در انتخابات، مشخص است همه شرکت می کنیم، آنچه مهم است؛ داشتن حضوری گسترده و آگاهانه در انتخابات است.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با اشاره به بیانات اخیر رهبرانقلاب، انقلابی بودن را معیار اصلی انتخاب اصلح عنوان کردند و فرمودند:  استکبارستیزی، شجاع بودن در مقابل تهدیدات غرب و دوری از  غرب گرائی، از معیارهای اصلی انتخاب اصلح است.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری، بی توجهی مسئولان به مسائل فرهنگی و بی اعتنایی به ارزشهای دینی را مغایر با مطالبات رهبری و مردم دانستند و تاکید فرمودند: ملت ایران برای اسلام و تحول مسائل فرهنگی انقلاب کرده اند، متأسفانه مسئولان افکار دیگری دارند و به مسائل فرهنگی کشور از جمله؛ حجاب و عفاف و سایر مسائل ارزشی توجهی ندارند و بی اعتنایی می کنند.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری، علاوه از حل مشکلات اقتصادی مردم “رکود و بیکاری” پاسداری از خون شهداء و ارزشهای اسلامی را از وظایف مهم دولت آینده برشمردند و تصریح کردند: باید دولتی متدین و ولایی انتخاب شود، دولتی مکتبی و ارزشی تا زحمات روحانیت هدر نرود.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع)، شخصیت شهید مطهری را یک شخصیت جامع الاطراف برشمردند و فرمودند: شهید استاد مطهری یک انسان مخلص و متفکر بود، سعی می کرد گفته ها و نوشته هایش و خدمت به انقلاب همگی خالصاً لوجه الله باشد. او مجسمه تقوا و اخلاق بود، ایشان ارادت بسیار به امام بزرگوار داشتند و حامی ولایت فقیه بودند.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری، شخصیت شهید استاد مطهری را اسوه و الگوی مناسبی برای اساتید دانستند و خاطرنشان کردند: یک استاد متعهد چه استاد حوزوی و چه استاد دانشگاهی باید نسبت به تعلیم و تربیت طلبه ها دلسوزی کند، و مثل شهید مطهری مرد دین و سیاست باشد.
  • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، با بیان اینکه انقلاب اسلامی برای حاکمیت اسلام و ولایت فقیه بود، اظهار داشتند: بعد از چهارده قرن با پیام امام بزرگوار و مراجع تقلید شیعه تولد ثانوی اسلام اتفاق افتاد و برای پیروزی انقلاب هزاران شهید تقدیم اسلام کرده ایم.
  • امام جمعه تبریز؛ از ویژگیهایی بارز مرحوم شهید مطهری را پاسخگویی به شبهات روز و عالم بودن به زمان خود دانستند و ابراز داشتند: ما باید قدردان انقلاب اسلامی باشیم و از ولایت فقیه حفظ و حراست کنیم، باید از شهید مطهری درس بگیریم.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری، انتخابات را یک آزمون الهی و شرکت در این آزمون را وظیفه شرعی و عقلی دانستند و در ادامه افزودند: به فرموده امام راحل (ره)  اگر در انتخابات شرکت نکنیم در پیشگاه خداوند مواخذه می شویم و در قیامت مقابل شهداء شرمنده ایم، ایشان خون هایشان را دادند، جان هایشان را در راه اسلام و انقلاب تقدیم کردند و بی تفاوتی در انتخابات، جفا بر اسلام و روح مقدس امام و شهداء است./