پیام تبریک به مناسبت گرامیداشت هفته معلم

حضرت آیت‌الله مجتهد شبستری در پیامی، فرا رسیدن هفته معلم را تبریک گفتند.

متن پیام معظم له به این شرح است:

  • تعالی و رشد هر جامعه مرهون آموزش و پرورش صحیح و اصولی می باشد، آمیختن علم و عمل و آراستن تحصیل با فضایل اخلاقی و تهذیب میّسر نیست مگر به همّت استادان و معّلمان دانشمند و از خود گذشته،‌ روز ۱۲اردیبهشت که روز معلّم نامیده شده است زمانی با ارزش می شود که با خون مقدس معلّم و معلّمان این سرزمین عجین شده باشد.
  • خون پاک شهید مطهری این استاد علم و معرفت که امام خمینی (ره) در ماتم این شاگرد بی بدیلش به سوگ نشست بیانگر حرکت خون معلّمان در طول تاریخ است و اوراق زرّین تاریخ تربیت، سیمای درخشان مربیان نام آوری را بر خود نقش ابدی زده است که با پیکار مقدس خویش حماسه های شکوهمند و جاوید در سازندگی انسان متعهد بوجود آوردند و با تزکیه و تعلیم کاخ بلند پایه علم و فضیلت را بنا نهاده اند.
  • اینجانب هفته معلّم را به همه معلّمان محترم و شریف تبریک و تهنیت عرض می کنم و به این عزیزان، تأسی به پیشوای آزادگان حضرت حسین بن علی (ع) را توصیه می کنم که اولین اقدام در تربیت فرزند تحکیم مبانی دین و صفا دادن ذهن فرزندش به نور ایمان و آموزش قرآن بود.
  • معلّمان عزیز هستند که نو نهالان باغ توحید را به زیور شناخت خدا و معرفت دینی مزیّن می کنند، ‌در پایان برای همه معلّمان و اساتید آرزوی توفیق و سلامتی از درگاه ذات اقدس احدیّت خواستارم.

▫️ والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
▫️ محسن مجتهد شبستری
? ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶