یکی از علائم مؤمن، استقامت کردن در مقابل ناملایمات زندگی است./ گسترش فعالیت و جلسات هیأت مذهبی با “محوریت انقلابی گری” باشد.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ ظهر امروز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، در دیدار جمعی از اعضای هیئت مذهبی آزادگان تبریز با اشاره به حماسه عظیم ۸ دی در تبریز و ۹ دی در سراسر کشور، اظهار داشتند: اگر در ۲۲بهمن سال۵۷ انقلاب اسلامی تاسیس شد، در ۹دی سال۸۸ انقلاب ابقاء و حضور حماسی مردم ایران توطئه دشمنان را خنثی کرد.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با بیان اینکه اگر قطعه ای از طلا بعد از هزار سال هم پیدا شود پوسیده نمی شود، لذا علت ارزشمند بودن فلز طلا بخاطر دوام و استقامت آن است، نه بخاطر زینت زنانه، .. در ادامه افزودند: انسان هم همین طور است، انسانی که با دوام تر و با استقامت باشد، او نیز نزد خدا اجرش زیاد و هم در میان مردم، انسانی پر ارزش و ذی قیمت است و در روایات متعدد آمده؛ یکی از علائم مؤمن، استقامت کردن در مقابل ناملایمات زندگی است. یعنی ایمان واقعی منجر به استقامت می شود.
  • خطیب و امام جمعه معزز تبریز با بیان اینکه آزادگان عزیز برای جامعه ما به منزله طلا و جواهر هستند، خاطر نشان کردند: این ها انسان های آبدیده هستند که سالیان متمادی در زندان های عراق دوام آوردند و در برابر ناملایمات، ایمان و انقلابی بودن شان را حفظ نموده و پیرو خط امام راحل بودند، ایشان واقعاً انسان های ارزشمندی هستند.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بیانات امام(ره) در کتاب صحیفه، ابراز داشتند: امام می فرماید؛ مسلمانان فعلی ارزش شان از مسلمانان صدر اسلام بالاتر است و از هر جهت قابل مقایسه نیستند، مسلمان صدر اسلام هنگامی که جهادی پیش می آمد، عده ای به بهانه های مختلف عذر و بهانه ای می آوردند و به جهاد نمی رفتند، در این میان عده ای بودند که ثبات قدم داشتند و پیامبراکرم (ص) امیرالمومنین(ع) را یاری می نمودند، .. مثل سلمان، ابوذر، مقداد .. و در زمان امام حسین(ع) بی وفایی اهل کوفه ثابت شد و با کیسه های زر و سیمی که عبیدالله بن زیاد به آنها داده بود، حضرت مسلم را تنها گذاشتند و به اباعبدالله(ع) خیانت کردند.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری، دلیل ارجحیت مسلمانان انقلابی ایران نسبت به مسلمانان صدر اسلام از دیدگاه امام راحل(ره) را ثابت قدم بودن ایشان در راه انقلاب دانستند و افزودند: آنان پیامبر (ص) و معجزات ایشان را می دیدند، امیرالمومنین (ع) و ائمه اطهار علیه السلام و کرامات ایشان را می دیدند ولی با این حال از نظر ایمان ضعیف بودند و ثبات قدم نداشتند، ولی مسلمانان عصر حاضر با اینکه نه پیامبر(ص) را، نه امامان معصوم علیه السلام را دیده اند، با سخنان و پیروی از نائب امام زمان (عج) به جبهه ها می روند و شهید و یا اسیر می شوند و استقامت خرج می دهند، به این دلیل است که امام(ره) می فرماید من مسلمانان انقلابی فعلی را به مسلمانان صدر اسلام ترجیح می دهم، و این افتخار نصیب شما شده که چندین سال استقامت کرده و  امتحانتان را به خوبی پس داده اید.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، بر گسترش فعالیت و جلسات هیأت مذهبی با محوریت انقلابی گری تاکید و فرمودند: سعی کنید جلسات هیئت دامنه اش توسعه پیدا کند، یعنی انسان های مخلص، با توجه به اینکه خودشان در خانواده و فرزندان اثر دارند، بتوانند برای دیگران هم مؤثر باشند. همنشینی افراد عادی در جلسات هیئت با شما عزیزان سبب ایجاد روحیه انقلابی گری در آنان می شود.
  • معظم له در ادامه با اشاره به توصیه مکرر مقام معظم رهبری بر انقلابی ماندن، ابراز داشتند: عده ای ممکن است در اول انقلابی بودند ولی عاقبت بخیر نشوند و به سرنوشت طلحه و زیبر دچار گردند، انقلابی ماندن خیلی مهم است. با توجه به اینکه عده ای سوابق مبارزاتی قبل و بعد از انقلاب، چه در لباس روحانیت و چه در لباس های دیگر .. دارند، ولی آنطور نماندند، با پیروی از هواهای نفسانی و حبّ ریاست.. سبب شد از صراط مستقیم انقلاب و ولایت زاویه پیدا کنند./