یکی از عوامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی مسئله ولایت فقیه است./ پروردگار متعال امامت ائمه معصومین را واجب کرده است تا مردم دچار تفرقه نشوند.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری در همایش گفتمان انقلاب اسلامی که در مسجد امام حسین(ع) محله لاله تبریز برگزار شد، اظهار داشتند: کمیته انقلاب اسلامی مصداق آیه شریفه ؛ وَالسَّابِقُونَ السَّابِقُونَ، أُولئِک الْمُقَرَّبُونَ است.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با اشاره به حضور مردم در کمیته ها خاطرنشان کردند: بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مردم با حضور در کمیته ها وظایف انقلابی خودشان را انجام می دادند.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، با بیان اینکه ولایت فقیه حکم مسلم در اسلام است، اظهار داشتند: تشکیل حکومت اسلامی مسئله ای بود که از زمان غیبت کبری و با حکومت زمامداران غاصب و ظالم، این اصل مترقی اسلام مهجور و متروک مانده بود، لذا مردم با مسئله ولایت فقیه آشنا نبودند با قیام امام بزرگوار این اصل مسلم کلامی و فقهی اسلام احیا شد.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به کلام صاحب جواهر بزرگ ترین فقیه مذهب تشیع که می فرماید: من تعجب می کنم از بعضی ها که در ولایت فقیه تردید دارند، هر کس ولایت فقیه را قبول نکند، و این امر مسلم را انکار کند از مزه فقه چیزی نچشیده است.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری یکی از عوامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی را مسئله ولایت فقیه خواندند و ابراز داشتند: ولایت فقیه ادامه امامت معصومین علیه السلام بعد از غیبت کبری حضرت بقیه الله الاعظم امام زمان (عج) است و پروردگار متعال اطاعت از ایشان را واجب کرده است.
  • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه پروردگار متعال مقرر کرده است، رهبری جامعه اسلامی باید بر عهده ولی فقیه عادل باشد، فرمودند: تمامی متکلمین و فقها ادامه امامت ائمه معصومین در زمان غیبت کبری را بر عهده ولایت فقیه مطرح نموده اند.
  • امام جمعه تبریز با اشاره به کتاب ولایت فقیه نوشته حضرت امام خمینی(ره)، ابراز داشتند: امام بزرگوار در دوران تبعید، مدتی که در نجف اشرف اقامت داشتند این بحث را مطرح نمودند و بصورت کتاب، جهت آشنایی هرچه بهتر مردم با مسئله ولایت فقیه نوشتند.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با بیان فرازی از خطبه حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها، افزودند: پروردگار متعال امامت ائمه معصومین را واجب کرده است تا مردم دچار تفرقه نشوند و اطاعت از اهل بیت علیه السلام را واجب کرده است تا نظم در جامعه برقرار شود.
  • نماینده امام خامنه ای (دامت برکاته) با بیان اینکه حجاب برتر همین چادر است و زنان مومنه از آن استفاده می کنند، اظهار داشتند: در تواریخ و احادیث آمده است؛ حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها با هاله ای از عفاف و حجاب در میان مردم حاضر می شدند.
  • معظم له با اشاره به تشکیل نهاد کمیته های انقلاب اسلامی توسط امام(ره) بیان داشتند: بعد از پیروزی انقلاب عده ای تصور می کردند با سرنگونی رژیم سلطنتی و روی کار آمدن دولت جدید که برنامه ای ندارد، این انقلاب سروسامان پیدا نمی کند. لذا با تشکیل کمیته انقلاب اسلامی که پایه گذار اصلی نظام اسلامی است این امر مهم بدست متدینین و انقلابیون محقق شد./